خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  ورود مامورین اطلاعات به مجلس دراویش گنابادی در قائم شهر و تفتیش و بازرسی محل

ورود مامورین اطلاعات به مجلس دراویش گنابادی در قائم شهر و تفتیش و بازرسی محل

خبرگزاری هرانا – گروهی از مامورین اداره اطلاعات شهرستان قائم شهر که تعداد آنان ۱۰ نفر گزارش شده است با حکم دادستانی به منزل آقای عیسی عربی (محل برگزاری مجالس دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی در شب های جمعه) وارد شده و ضمن بازرسی محل کلیه اقلام فرهنگی و عرفانی موجود را مصادره وبا خود بردند.

مامورین امنیتی، پس از این اقدام به منزل آقای ذاکری که مجلس شب های دوشنبه دراویش در آنجا برگزار می شود مراجعه و ضمن تفتیش محل کلیه کتب عرفانی و کامپیوتر شخصی وی را نیز به همراه بردند.

یکی از دراویش قائم شهر در گفتگو با خبرنگار سایت مجذوبان نور با اعلام این خبر اظهار داشت: مامورین اطلاعات به سرپرستی شخصی بنام جلالی که گفته می شود عهده دار ریاست اداره اطلاعات قائم شهر می باشد نامه ای با خود داشتند که در آن، اداره مزبور طی گزارشی به دادستان قائم شهر، اجتماع دراویش را بر خلاف قانون و موازین شرعی دانسته و تقاضای تفتیش و بازرسی محل و دستگیری آقای عیسی عربی را نموده اند و دادستان نیز در ذیل آن حکم ورود به منزل و بازداشت آقای عربی را صادر کرده است.

هم چنین مامورین پس از ترک محل ضمن تهدید و ارعاب دراویش، اعلام کردند در صورتیکه  برگزاری مجالس درویشی در این شهرستان ادامه داشته باشد نسبت به دستگیری و بازداشت دراویش اقدام می شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید