خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۸ ساعت ۱۶:۵۴:۰۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  برگزاری جلسه دادگاه آیدین سرداری نیا، فعال دانشجویی

برگزاری جلسه دادگاه آیدین سرداری نیا، فعال دانشجویی

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات آیدین سرداری نیا فعالین دانشجویی آذربایجانی و از اعضای شورای مرکزی تشکل آرمان دانشگاه آزاد تبریز روز یکشنبه ۲ خرداد ماه در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

به گزارش ساوالان سسی، این فعال دانشجویی ۷ آبان ۸۷ و در جریان برگزاری مراسم استقبال از دانشجویان دانشگاه تبریز که پس از ماه ها بازداشت موقت از زندان آزاد شده بودند، در مقابل درب زندان تبریز دستگیر و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شده بودند.

اتهام سرداری نیا “اجتماع و تبانی جهت برهم زدن امنیت کشور” و “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در مراسم استقبال دانشجویان دانشگاه تبریز” عنوان شده است.

شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی بیات روز یکشنبه ۲ خرداد ۸۹ به اتهام این فعال آذربایجانی مبنی بر اجتماع و تبانی جهت برهم زدن امنیت کشور رسیدگی و برای رسیدگی به اتهام اخلال در نظم عمومی رای به عدم صلاخیت دادگاه داد و پرونده را به دادگاه عمومی-جزائی ارجاع نمود.

دادگاه این فعال آذربایجانی به صورت غیر علنی برگزار شده و نقی محمودی وکیل دادگستری در تبریز وکالت وی را برعهده داشته است.

پیش از این نیز جمشید زارعی، وحید شیخ بگلو و نیما پوریعقوب از متهمان دیگر این پرونده در دادگاه انقلاب تبریز محاکمه و از تمام اتهامات وارده تبرئه شده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید