خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۸ ساعت ۹:۱۶:۱۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ کبری زاغه دوست پس از ۱۱ ماه تفهیم اتهام شد

هرانا؛ کبری زاغه دوست پس از ۱۱ ماه تفهیم اتهام شد

خبرگزاری هرانا – کبری زاغه دوست، شهروند تهرانی که در مراسم چهلم کشته شدگان وقایع پس از انتخابات در بهشت زهرا، به همراه همسرش، بازداشت شده بود، سرانجام پس از یازده ماه بلاتکلیفی تفهیم اتهام شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، وی که هم اکنون در بند نسوان زندان اوین به سر می برد در هفته های گذشته در بازپرسی ۳ دادسرای اوین توسط بازپرس محبی به ارتباط با گروه های اپوزیسیون خارج از کشور متهم شده بود، اما نهایتا در هفته جاری و پس از ملاقات با دادستان اتهام وی “تبلیغ علیه نظام” و “اخلال در نظم عمومی” عنوان شد.

این شهروند تهرانی که از جمله زندانیان گمنام است، تاکنون اجازه ی ملاقات با وکیل مدافعش را نداشته و ماه ها در سلول انفرادی و در بند امنیتی ۲۰۹ به سر برده است.

این در حالی ست که طبق آیین دادرسی هیچ متهمی را نمی توان از حداقل مدت زمان مقرر برای جرم احتمالی اش در بازداشت موقت نگهداری کرد.

کبری زاغه دوست در مرحله بازجویی و تحقیقات به همکاری با همسرش متهم شده بود. در صورتی که نه تنها وی بلکه نزدیکان این زندانی نیز بر محدودیت های خانوادگی این شهروند تهرانی گواهی می دهند و وی به خاطر همین امر کوچک ترین اطلاعی از فعالیت های احتمالی همسرش نداشته است.

بازپرس پرونده اعلام کرده که پس از صدور کیفرخواست پرونده وی به دادگاه ارسال خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید