خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۷ خرداد ۱۳۸۹, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۷ ساعت ۱۶:۳۸:۰۶

    خانه  > زندانیان  >  انتقال باستانی،بهاور،سلیمانی و سحرخیز به دار القران زندان رجایی شهر

انتقال باستانی،بهاور،سلیمانی و سحرخیز به دار القران زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – مسعود باستانی، عماد بهاور، داوود سلیمانی وعیسی سحر خیز که در زندان رجایی شهر کرج به سر می برند، به دارالقرآن این زندان منتقل شده و هم اینک در این محل به سر می برند.

به گزارش کلمه، دارالقرآن زندان در سال های گذشته محلی برای سخنرانی مسئولین زندان علیه زندانیان سیاسی بوده و توسط زندانیانی که با مسئولین زندان همکاری می کنند (و سر وکیل بند خوانده می شوند) اداره می شود. دارالقرآن مکانی  برای اعمال فشار بیشتر بر زندانیان سیاسی است.

زندانیان پیشین رجایی شهر می گویند: “دارالقرآن به اصطلاح مرکز قرآن خوانی ست، اما در واقع آنجا مرکز تقسیم مواد مخدر است.” پیش تر نیز خبرها خبرهایی از مرگ یک زندانی در بند۲”دارالقرآن” منتشر شده که بر اثر استعمال زیاد موادمخدر جان باخته بود.

زندانیانی که در اوین مقاومت کنند یا روی خواست‌هاشان پافشاری کنند و از مواضع‌شان کوتاه نیایند، از سوی مسئولان زندان اوین به زندان رجایی‌شهر معرفی شده و برای زیرفشار قرارگرفتن و خردشدن به آنجا فرستاده می‌شوند. در نتیجه واژه‌ای که در مورد برخی زندانیان سیاسی در این زندان بکار می‌برند، واژه‌ی «تبعیدی» است. زندان رجایی‌شهر با چنین بخش‌هایی شناخته شده است: بند۱، بند ۴، بند ۶، بند فرهنگی (یا واحد فرهنگی)، واحد ۵، فرعی ۵، واحد ۲، اندرزگاه ۲ و اندرزگاه‌های ۱ و ۵، که از پرازدحام‌ترین بخش‌های این زندان‌اند. در این زندان، سلول‌هایی هست با ابعاد دو در دوونیم متر، و در همین فضای محدود، معمولا در حدود ۴ یا ۵ زندانی به‌سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید