خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۹, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۶ ساعت ۱۳:۰۰:۳۸

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای حسین رونقی و کوهیار گودرزی در زندان اوین

اعتصاب غذای حسین رونقی و کوهیار گودرزی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – کوهیار گودرزی و حسین رونقی ملکی، دو تن از فعالین حقوق بشر محبوس در زندان اوین، در اعتراض به شرایط بلاتکلیف خود دست به اعتصاب غذا زده اند.

مادر کوهیار گودرزی در گفت‌وگو با رادیو زمانه از بیهوش شدن فرزندش بر اثر اعتصاب غذا و انتقال وی به بهداری اوین خبر داد.

وی گفت: “امروز وقتی برای ملاقات با کوهیار به اوین رفتم، به من گفتند که او به انفرادی منتقل شده و ملاقات ندارد، اما یکی از زندانی‌ها در تماس تلفنی خبر انتقال کوهیار به بهداری اوین را به من داد.”

کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر ۲۹ آذر ماه گذشته بازداشت شد. وی از تاریخ ۳۰ اردی بهشت در اعتراض به انتقالش به بند انفرادی دست به اعتصاب غذا زده ‌است.

این دانشجوی زندانی که پیش از آن در بند عمومی ۳۵۰ اوین بازداشت بود، در پی اعتراض به رئیس این بند به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شده‌است. وی در دو هفته اخیر هیچ‌گونه تماس تلفنی با خانواده‌اش نداشته ‌است.

 

هم چنین حسین رونقی ملکی (بابک خرمدین)، فعال حقوق بشر نیز در اعتراض به “وضعیت بد جسمانی و عدم رسیدگی قانونی به پرونده‌اش” در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

بر اساس گزارش رادیو زمانه، این زندانی سیاسی که در آذر ماه سال گذشته بازداشت شده، از ناراحتی کلیه در زندان به شدت رنج می‌برد و رسیدگی پزشکی در مورد بیماری وی صورت نمی‌گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید