خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۰۴ ساعت ۱۸:۳۹:۴۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جانشین فرمانده نیروی انتظامی می گوید فقط فیلتر کردن چند مطلب کافی نیست

جانشین فرمانده نیروی انتظامی می گوید فقط فیلتر کردن چند مطلب کافی نیست

خبرگزاری هرانا – محمدرضا علیپور رئیس‌ پلیس سابق اطلاعات و امنیت تهران و جانشین جدید فرماندهی انتظامی پایتخت در مراسم معارفه خود با تاکید بر کنترل گسترده بر فضای سایبر و هم چنین ماهواره‌ها گفت: سایت‌ها و وب‌سایت‌ها و ماهواره‌ها امنیت اجتماعی را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش ایلنا وی گفت:‌ تحرکات نامناسبی از سوی برخی نهادهای اجتماعی و NGOها صورت می‌گیرد که این نهادها احتیاج به سازماندهی دارند.

علیپور تاکید کرد: ما با NGO مخالفتی نداریم اما هر کاری باید برای خودش ساز و کاری داشته باشد؛ چگونه یک سازمان به یک NGO مجوز می‌دهد اما کنترل نمی‌کند؟

علیپور در رابطه با برنامه‌های پلیس در بخش سایبر گفت: در بحث‌های سایبری احساسمان این است که باید تمرکز بیشتری کنیم چرا که بحث‌های انحرافی شدیدی را در سایت‌های اینترنتی می‌بینیم که شاید فیلتر کردن چند مطلب کافی نباشد و نیاز به انسجام بیشتری وجود دارد.

وی همچنین به گسترش فعالیت‌های شرکت‌های هرمی و لزوم برخورد با این شرکت‌ها تاکید کرد و گفت: این موضوع نیز بخشی از نیازهای مردم است که با هماهنگی‌های قضایی برنامه‌هایی در این رابطه تنظیم شده است.

جانشین فرمانده انتظامی تهران با اشاره به دو هزار و ۷۰۰ مورد برخورد با شرکت‌های هرمی تا بهمن ماه سال گذشته گفت: این اقدامات بسنده نمی‌کند و بخش‌های فرهنگی برای ارتقای آگاهی‌های مردم باید اقدام کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید