خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۹, 25th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۵ ساعت ۱۹:۴۶:۴۸

    خانه  > زنان  >  حمیده فرج زاده (پینار) بازداشت شد

حمیده فرج زاده (پینار) بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – حمیده فرج زاده (پینار) فعال شناخته شده زن آذربایجانی روز چهارم خرداد ۱۳۸۹ در ارومیه بازداشت شد.

به گزارش مدرسه فمنیستی، ماموران ادره اطلاعات این شهر این مدافع حقوق زنان آذربایجان را هنگام خروج از خانه ساعت ۱۱:۴۵ بازداشت و منزل پدری ایشان مورد تفتیش قرار گرفت. در جستجوی خانه که تا ساعت ۲:۳۰ ادامه داشت، تمام کتابها، سی دی ها و هر کاغذی که روی آن چیزی به زبان ترکی نوشته شده بود را با خود بردند.

خواهر کوچک ایشان(آیسان) وقتی که دفتر خاطرات خود را در بین وسایل ضبط شده می بیند، در پاسخ به اعتراض خود این جواب را میگیرد که “همه چیز از خاطره نوشتن به زبان ترکی شروع می شود.”

در حین بازرسی خانه که توسط چهار مامور اطلاعاتی انجام می شد ماموران خانم فرج زاده را به “خیانت به دولت و ملت” محکوم میکردند.

ماموران اطلاعاتی گفته اند که خانم فرج زاده به تبریز منتقل خواهد شد و زودتر از یک هفته آزاد نخواهد شد. لازم به ذکر است که ماموران هنگام ورود به خانه مجوز نشان ندادند، اما بعدا در حین جستجوی منزل یکی را ماموران که مجوز در دست داشته به آنها اضافه شده است.

گفتنی است حمیده فرج زاده فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، فعال سابق دانشجویی و از فعالان شناخته شده زن هم در عرصه حقوق ملی و هم در عرصه حقوق زنان می باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید