خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۹, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۵ ساعت ۱۹:۰۶:۳۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  زمان برگزاری دادگاه ژیلا بنی یعقوب تعیین شد

زمان برگزاری دادگاه ژیلا بنی یعقوب تعیین شد

خبرگزاری هرانا – ژیلا بنی یعقوب، روزنامه نگار و فعال حقوق زنان نهم خرداد ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی محاکمه می شود.

به گزارش سایت تا آزادی روزنامه نگاران زندانی، اتهام بنی یعقوب اقدام تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی است و مصادیق این اتهام فعالیت های روزنامه نگاری وی بویژه تهیه گزارش از تظاهرات های اعتراضی مردم درنخستین روزهای پس از انتخابات پرمناقشه ۲۲ خردادماه سال گذشته عنوان شده است.

تهیه گزارش از زنجیره انسانی حامیان سبز پوش میرحسین موسوی از میدان تجریش در شمال تهران تا میدان راه آهن در جنوب شهر در هجدهم خرداد و همچنین نوشتن مقالاتی در باره مبارزات انتخاباتی هواداران کاندیداها از جمله بحث و گفت و گوهای مردم در خیابان های تهران در روزها و شب های قبل از انتخابات نیز ار دیگر مصداق های فعالیت تبلیغی وی علیه نظام جمهوری اسلامی ذکر شده است.

بنی یعقوب سی ام خرداد و در جریان ناآرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران به همراه همسرش بهمن احمدی امویی که او نیز روزنامه نگار است، در خانه اش بازداشت و پس از دو ماه با قرار وثیقه آزاد شد.

هم چنین در تاریخ مذکور، شعبه‌ ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، پرونده‌های مدیران مسئول نشریه‌های “اعتماد” و “اسرار” را رسیدگی می‌کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رسیدگی به پرونده‌های مطبوعاتی در شعبه‌ ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، قاضی مدیرخراسانی، نهم خرداد ماه را برای رسیدگی به پرونده‌های مدیران مسئول این دو نشریه تعیین کرده است.

پرونده‌های روزنامه‌های “اعتماد” و “اسرار” با شکایت مدعی‌العموم به اتهام نشر مطالب خلاف واقع تشکیل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید