خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۵ ساعت ۱۰:۳۱:۳۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  بعد از حذف اساتید اقتصاد؛ یک رشته اقتصادی از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی حذف شد

بعد از حذف اساتید اقتصاد؛ یک رشته اقتصادی از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی حذف شد

خبرگزاری هرانا – بعد از اینکه بسیاری از اساتید دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با محدودیت های فراوان روبرو و عده ای از آنها حذف شدند اینبار یکی از رشته های اقتصادی این دانشگاه حذف شد.

به گزارش کلمه، دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان قطب علمی اقتصاد توسعه کشور شناخته می شود اما در چند سال اخیر و به خصوص یکسال اخیر اتفاق های فراوانی در این دانشکده رخ داد که زمینه های محدود کردن فعالیت اساتید را فراهم کرد.

در این روزها که نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد اعلام شده است بسیاری از داوطلبان مطلع شدند که رشته اقتصاد توسعه و برنامه ریزی از رشته های ارشد این دانشگاه حذف شده است.

بنا به اخبار رسیده به کلمه، رئیس دانشگاه در اقدامی سوال برانگیز به سازمان سنجش نامه ای را ارسال و در آن اعلام کرده است که امسال در این رشته دانشجو نمی گیرد.

هر ساله این دانشگاه در این رشته ۱۲ دانشجوی روزانه و ۱۵ دانشجوی شبانه را مورد پذیرش قرار می داد.

دی ماه گذشته شایعه انحلال گروه توسعه دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی بنا به آنچه رئیس دانشگاه آن را اخلال در امتحانات دانشجویان عنوان می کرد شنیده شد. شریعتی در آن زمان اعلام کرد: تمام اعضای این گروه در یک جریان خاص سیاسی حرکت می کردند و به دنبال اخلال در امتحانات بودند و می خواستند امتحانات را برگزار نکنند.

افرادی مانند محمد ستاری‌فر، حمیدرضا برادران‌شرکا، علی صادق‌تهرانی، بهروز هادی‌زنوز، محمود ختایی، صادق بختیاری، رضا عاصی، مهدی جهرمی، محمدمهدی به‌کیش و خانم ترکیان، اساتید برجسته بازنشسته شده دانشگاه علامه‌طباطبایی بودند که اعلام بازنشستگی آنها اعتراض گسترده دانشجویان را در پی داشت.

علاوه بر این هم اکنون دکتر علی عرب مازار از اساتید این دانشکده و مشاور میر حسین موسوی از ۷ دی ماه ۸۸ در بازداشت به سر می برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید