خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۵ ساعت ۶:۲۲:۲۸

    خانه  > اقلیت های دینی  >  تمدید ممنوع الخروجی آقای مسعود وحدت، یکی از دروایش گنابادی برای ۶ ماه دیگر

تمدید ممنوع الخروجی آقای مسعود وحدت، یکی از دروایش گنابادی برای ۶ ماه دیگر

خبرگزاری هرانا – قرار ممنوع الخروجی مسعود وحدت، مجاز نماز دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی در شهرستان خرم آباد، از سوی دادستانی این شهرستان برای مدت ۶ ماه دیگر تمدید شد.

به گزارش سایت مجذوبان نور، دادستانی شهرستان خرم آباد بر خلاف قانون گذرنامه و به استناد گزارش محرمانه اداره کل اطلاعات استان لرستان، در آذرماه سال گذشته آقای وحدت را که جهت انجام یک سفر کاملاً شخصی و دیدار با اقوام و بستگان و شرکت در مراسم سنتی ایرانیان در شب یلدا، قصد عزیمت به کشور آلمان را داشت ممنوع الخروج کرد و گذرنامه وی از سوی مأمورین امنیتی در فرودگاه تهران ضبط شد.

اعتراض وکیل مدافع آقای وحدت به این اقدام غیرقانونی دادستانی خرم آباد نیز نتیجه ای در پی نداشت و در تازه ترین اقدام ، قرار ممنوع الخروجی آقای وحدت برای ۶ ماه دیگر بدون ارائه دلیلی ، تمدید شد .

گفتنی است آقای وحدت در حال حاضر از سوی هیچ یک از مقامات قضایی ایران تحت پیگرد قضایی قرار ندارد و دستور ممنوع الخروج بودن وی خلاف مقررات و موازین قانونی و تعرض به حقوق شهروندی به شمار می رود.

سرکوب دراویش در سال های اخیر به حدی افزایش یافته که مأمورین امنیتی مخالف عرفان و تصوف در جمهوری اسلامی ایران حتی اجازه شرکت در مراسم فرهنگی شب یلدا و دیدار با اقوام ودوستان را نیز از دراویش و پیروان سلسله نعمت اللهی گنابادی سلب کرده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید