خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۵ ساعت ۵:۴۷:۵۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  خندیدن در دانشگاه شیراز ممنوع اعلام شد!

خندیدن در دانشگاه شیراز ممنوع اعلام شد!

خبرگزاری هرانا – براساس آیین نامه انضباطی تدوین شده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خندیدن با صدای بلند و بحث و شوخی در محوطه این دانشگاه ممنوع شده است.

تدوین چنین آیین نامه ای نخستین بار است که در سطح دانشگاه های کشور اتفاق می افتد. این ایین نامه در ۷ فصل و ۲۳ بند به دانشجویان این دانشگاه ابلاغ شده است.

در این آیین نامه علاوه بر مواردی مانند الزام به پوشیدن لباس های آستین بلند و گشاد و ممنوعیت استفاده از تی شرت برای آقایان و مانتو با رنگ تند برای خانم ها به موارد دیگری هم چون بلند نبودن ناخن ها، استحمام منظم، کوتاه بودن موی آقایان و عدم استفاده از کفش با پاشنه بلندتر از ۳ سانتی متر و نوک تیز اشاره شده است.

هم چنین در فصل ۶ این آیین نامه با عنوان “رفتار”، مواردی ذکر شده که از جمله آن می توان ممنوعیت بحث و شوخی و خندیدن با صدای بلند در آسانسور، کافی شاپ و … را نام برد.

در فصل پایانی آیین نامه دانشجویان تهدید شده اند در صورت تکرار تخلف به کمیته انضباطی ارجاع داده می شوند.

پیگیری های “روز” نشان می دهد که اگر چه این آیین نامه به تازگی دانشجویان ابلاغ شده، اما تاریخ تدوین و ابلاغ آن حداقل مربوط به سه ماه قبل است. مدیریت دانشگاه در این مدت، عملا این آیین نامه را با توجه به اعتراضات دانشجویان اجرا نکرده است.

در عین حال براساس دیگر خبرهای رسیده به “روز”، به دنبال دیدار ریاست این دانشگاه با دانشجویان، عده ای از دانشجویان بسیجی نسبت به وضعیت نامناسب این دانشگاه اعتراض کردند. این افراد که عده ای غیردانشجو نیز در میان آن ها دیده می شد، با پخش شب نامه و سر دادن شعار خواستار آن شده اند که مسوولان این دانشگاه، آیین نامه فوق الذکر را اجرا کنند.

این افراد با اعتراض به نوع پوشش دانشجویان، خواسته اند با مواردی هم چون “استعمال سیگار، اختلاط های نامناسب و غیرضروری” و موارد این چنینی برخورد شود و مسوولان افراد خاطی را به کمیته انضباطی معرفی کنند.

گفته می شود پس از اعتراض این افراد، برخی نهادهای بیرون دانشگاه بر مسوولان فشار آورده اند تا ایین نامه فوق الذکر را اجرایی کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید