خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران- مرکز مجددا تجمعی اعتراضی برپا کردند

دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران- مرکز مجددا تجمعی اعتراضی برپا کردند

خبرگزاری هرانا – یک روز پس از تجمع دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه  آزاد واحد تهران مرکز که با حمله نیروهای امنیتی و بسیج به خشونت کشیده شد، دانشجویان دانشکده حقوق این دانشگاه به حمایت از دانشجویان دانشکده فنی و اعتراض علیه دولت بر خواستند.
به گزارش دانشجونیوز، این اعتراض پس از آن صورت گرفت که روز شنبه اول خرداد ماه به تجمع دانشجویان دانشکده فنی این دانشگاه از سوی نیروهای امنیتی و بسیج حمله شد و در نتیجه ی آن دست کم چهار نفر از دانشجویان به شدت زخمی شدند.

در پی اعتراضات روز گذشته از صبح امروز ورودی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز به شدت توسط نیروهای حراست و انتظامات زیر نظر قرار داشت و عبور و مرور دانشجویان به شدت کنترل می شد. نیروهای امنیتی آزادانه در درون دانشگاه رفت و آمد داشتند و دانشجویان را تهدید به بازداشت و برخوردهای انظباطی می کردند و این در حالی است که نیرو های امنیتی بر طبق قانون حق هیچ گونه دخالتی در احکام صادره از سوی کمیته های انضباطی را ندارند.

هم زمان با تعطیل شدن کلاس های نوبت ظهر و با افزایش تعداد دانشجویان در سلف دانشکده اعتراض خود جوش دانشجویان با شعار”دانشجو میمرد ذلت نمی پذیرد” آغاز شد و با شعار های “یا حسین میرحسین” و “مرگ بر دیکتاتور” ادامه یافت. دانشجویان با خواندن سرود “یار دبستانی”به تجمع خود پایان دادند و با اعلام انزجار از حمله روز گذشته توسط عوامل امنیتی و نیروهای بسیجی و سکوت مسوولین دانشگاه در این رابطه احکام سنگین تعلیق از تحصیل و تبعید دانشجویان را محکوم کردند.

این گزارش می افزاید: اوضاع جسمی دانشجویانی که در تجمع دیروز دانشکده فنی از سوی عوامل امنیتی و نیروهای بسیج مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و زخمی شدند مناسب نمی باشد به طوریکه در ناحیه صورت آثار کبودی و ضرب و شتم به وضوح نمایان است.

دانشجویان با توجه به اینکه دکتر گذشتی ریاست واحد تهران مرکز را برعهده دارد هیچ امیدی به پیگیری عاملان حمله از سوی ریاست واحد ندارند.

در پی اعتراضات صورت گرفته فضای تمامی دانشکده های این واحد دانشگاهی به شدت امنیتی شده است.

گفتنی است دانشگاه آزاد واحد  تهران مرکز با بیش از چهل هزار دانشجو پر جمعیت ترین واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد است و مسئولین دانشگاه برای جلوگیری از بیشتر شدن اعتراضات دانشجویان تهران مرکز مدت ها است از طرح تجمیع دانشکده ها ی این دانشگاه جلوگیری می کنند.

دانشکده های مختلف این دانشگاه در فاصله بسیار دور یکدیگر قرار دارد.دانشکده فنی این دانشگاه در غرب تهران و در میدان پونک واقع است و دانشکده حقوق این دانشگاه در مرکز تهران و در میدان فردوسی قرار دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید