خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مدیر مسئول روزنامه “اندیشه نو” مجرم شناخته شد

مدیر مسئول روزنامه “اندیشه نو” مجرم شناخته شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه روزنامه‌هاى جام جم، فرهنگ آشتى، سرمایه و اندیشه نو روز یکشنبه مورخ دوم خردادماه، در تهران برگزار شد که بر اساس نظر هیئت منصفه، مدیر مسئول “اندیشه نو” به اتهام توهین به دولت جمهورى اسلامى مجرم شناخته شد.

به گزارش رادیو فردا، حجت‌الله حاجبى، مدیر مسئول اندیشه نو، به توهین نسبت به دولت جمهورى اسلامى متهم شده بود که پس از رسیدگى به کیفرخواست مدعی‌العموم، هیئت منصفه مطبوعات استان تهران وى را مجرم دانست و به اتفاق آرا متهم را مستحق تخفیف در مجازات نشناخت.

نشریه ی “اندیشه نو” اواخر آذرماه گذشته از سوى هیئت نظارت بر مطبوعات لغو امتیاز و پرونده آن براى رسیدگى به دادگاه ارسال شد.

این هیئت که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى اداره مى‌شود دلیل توقیف اندیشه نو را «زیر سؤال بردن سیاست‌‌هاى کلى نظام در حمایت از انسجام و اقتدار امت اسلامى و مستضعفین جهان و نیز تلاش مستمر براى تعمیق اختلافات در بین مردم پس از انتخابات دهم ریاست جمهورى ــ حتى پس از اعلام مواضع صریح مقامات و مراجع قانونى عنوان کرده بود.

نشریه ی اندیشه نو که در دوران انتخابات ریاست جمهورى به عنوان ارگان ستاد انتخاباتى میرحسین موسوى فعالیت مى‌ کرد وابسته به «حزب اسلامى کار» از گروه‌هاى اصلاح‌طلب بود.

قاضی دادگاه هنوز حکمی برای مدیر مسئول روزنامه اندیشه نو اعلام نکرده است.

گزارش‌ها هم چنین حاکى است که هیئت منصفه مطبوعات استان تهران مدیر مسئول فرهنگ آشتى را در مورد شکایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکى مجرم تشخیص نداد و قاضى سیامک مدیر خراسانى، رئیس شعبه ۷۶ دادگاه کیفرى استان تهران، وى را از اتهام‌ها تبرئه کرد.

هم چنین دادگاه روزنامه‌هاى «سرمایه» به مدیر مسئولى محمد عبده تبریزى و جام جم در روز یکشنبه برگزار شد که قاضى مدیر خراسانى با اعلام اینکه شاکى خصوصى این روزنامه‌ها رضایت خود را اعلام کرده‌اند پرونده آنها را مختومه کرد.

روزنامه ی “سرمایه” روز یازدهم آبان ماه سال ۸۸ از سوى هیئت نظارت بر مطبوعات لغو امتیاز شد و انتشار آن از این تاریخ متوقف شده است.

روزنامه جام جم ارگان سازمان صدا و سیماى جمهورى اسلامى است و مدیر مسئولى آن بر عهده بیژن مقدم از افراد نزدیک به دولت محمود احمدى‌نژاد است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید