خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار رحیم همتی از فعالان ملی‌مذهبی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب

احضار رحیم همتی از فعالان ملی‌مذهبی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – رحیم همتی از هواداران جنبش مسلمانان مبارز و از فعالان ملی – مذهبی، که طی ماههای بعد از انتخابات ریاست جمهوری، دو بار بازداشت شده و چندین مرتبه مورد احضار قرار گرفته بود، طی احضاریه‌ای جدید، به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران فراخوانده شد.

به گزارش جرس، همتی برای بار اول، یکم تیر ماه ۸۸ به مدت یک ماه در بند دو- الف سپاه بازداشت و مورد ضرب و شتم فراوانی قرار گرفته بود و بازداشت دوم وی مصادف بود با دستگیری‌های گسترده پس از وقایع ۶ دی ماه(عاشورا)، که با یورش مسلحانه ماموران امنیتی در روز بیست و هفتم دی ماه در منزلش بازداشت گردید.

این گزارش خاطرنشان می کند وی در دوران بازداشت، در بندهای انفرادی و عمومی دو الف، ۲۴۰، اندرزگاه ۷و بند ۳۵۰ محبوس بود، که نهایتا ۲۶ اسفندماه، با قید وثیقه از زندان آزاد شد.

دادگاه انقلاب طی احضاریه ای کتبی، رحیم همتی را برای نهم مرداد ماه، به شعبه ۲۸ فراخوانده است.

هم اکنون ادامه بازداشت مهندس امیرخسرو دلیرثانی، عضو دیگر جنبش مسلمانان مبارز نیز، باعث نگرانی خانواده و دوستان وی شده است. این فعال ملی- مذهبی، پس از گذارندن شش روز مرخصی، هفتم فروردین به زندان اوین بازگشته بود. دلیرثانی هفته گذشته طی یک دادگاه از پیش تعیین شده و بدون اطلاع خانواده و وکیل اش به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید