خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۲ ساعت ۱۴:۱۵:۲۶

    خانه  > فرهنگی  >  حمله ی لباس شخصی‌ها به یک تئاتر جلوگیری از اجرای آن

حمله ی لباس شخصی‌ها به یک تئاتر جلوگیری از اجرای آن

خبرگزاری هرانا – اجرای دوم نمایش “خنکای ختم خاطره” به کارگردانی نیما دهقان، در سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت با قطع ناگهانی برق و برخورد نیروهای لباس شخصی متوقف شد.

به گزارش خبر، خنکای ختم خاطره به نویسندگی حمیدرضا آذرنگ نمایشی است که به نقد بی‌توجهی مسئولان نسبت به وضعیت خانواده‌های شهدا و بازماندگان جنگ در ایران می‌پردازد.

این نمایش به دعوت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و دبیرخانه جشنواره سیزدهم تئاتر ملی مقاومت به این جشنواره دعوت شده بود و در بخش غیر رقابتی به صحنه رفت.

به گفته یکی از عوامل نمایش، خنکای ختم خاطره پس از آنکه روز چهارشنبه اجرای پرتماشاگری را در شهرستان آبادان پشت سر گذاشت و مورد استقبال مردم قرار گرفت با واکنش مختلف از طرف مخالفان مواجه شد و افراد ناشناس با ارسال پیام‌هایی گروه را تهدید کردند که در صورت ادامه این اجرا با آنان برخورد می‌شود.

گروه نمایشی دومین اجرای خود را روز با تأخیر ساعت ۲۱:۳۰ شب به صحنه برد که در نیمه اجرا با خاموش شدن ناگهانی چراغ‌های سالن و حمله نیروهای ناشناس لباس شخصی اجرا متوقف شد و این مسئله اعتراض تماشاگران را به همراه داشت.

خنکای ختم خاطره به عنوان نمایش برگزیده بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور بازیگران حرفه‌ای مهر‌ماه گذشته همزمان با هفته دفاع مقدس در سالن شماره دو ایرانشهر اجرای عمومی شد.

این نمایش که تولید انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد روایت فتح است، قرار بود چهار اجرای عمومی برای مردم آبادان و خرمشهر داشته باشد.

سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر به دبیری محمد جمال پور از ۲۹ اردی بهشت آغاز شده و تا دوم خرداد در آبادان و خرمشهر ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید