خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۸۹, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۲ ساعت ۵:۱۵:۰۷

    خانه  > زندانیان  >  ابراز نگرانی شدید نسبت به سلامت عمادالدین باقی

ابراز نگرانی شدید نسبت به سلامت عمادالدین باقی

خبرگزاری هرانا – همسر عمادالدین باقی با ابراز نگرانی شدید از وضعیت سلامتی این روزنامه نگار اعلام کرد: “آقای باقی دچار لاغری شدید شده و حدود ۲۰ کیلو وزن کم کرده است و گرچه از روحیه قوی برخوردار است اما ما بشدت نگران وضعیت او هستیم”.

عمادالدین باقی، پس از ۵ ماه بازداشت هم چنان در سلول بسته ۲۴۰ است و شرایط نگهداری او نگران کننده است.

فاطمه کمالی احمد سرایی به جرس گفته است “گرم شدن هوا و فقدان دستگاه خنک کننده و تهویه که باعث گردش جریان هوا بشود، مشکل تنفسی باقی را جدی تر کرده است و به محض باز شدن تنها دریچه کوچک بالای سلول او، انواع حشرات به داخل راه می یابند و حتی از آن دریچه برای جریان هوا نمی تواند استفاده کند و از طرفی به دلیل دیسک کمر حاد او قادر به نشستن بیش از دقایقی نیست”.

وی ضمن اعتراض به تداوم بازداشت باقی در حالی که او از چند ماه  پیش بدون قرار بازداشت و با دو قرار وثیقه در زندان است گفت: “برای ما جای سئوال است که نه تنها باقی را آزاد نمی کنند بلکه او را به بند عمومی هم انتقال نمی دهند و با وجود اطلاع از شرایط جسمی او، او را در سلول بسته و در شرایط نامساعد نگه می دارند. باقی حداقل ۴ ماه است که بازجویی ندارد و طبق قانون ادامه بازداشت موقت با دو قرار وثیقه نیزهیچ وجه قانونی ندارد اما نه تنها مکان نگهداری او را تغییر نمی دهند بلکه او همچنان از ملاقات حضوری محروم است و معلوم نیست از چه چیزی نگرانند که به او اجازه ملاقات حضوری نمی دهند؟”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید