خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱ خرداد ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۱ ساعت ۱۱:۰۴:۳۱

    خانه  > زنان  >  گزارش ماهانه نقض حقوق زنان / اردی بهشت ماه ۸۹

گزارش ماهانه نقض حقوق زنان / اردی بهشت ماه ۸۹

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می آید حداقل موارد نقض حقوق زنان در ایران در محدوده زمانی اردی بهشت ماه سال ۸۹ است که توسط مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گردآوری یا ثبت شده است :

زنان

صدور حکم

محکومیت شادی صدر و محبوبه عباسقلی‌زاده به حبس و شلاق: شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب شادی صدر را به ۶ سال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق و محبوبه عباسقلس زاده را به ۲ سال و شش ماه حبس تعزیری و تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرده است.

حجاب اجباری

یکسان‌سازی پوشش معلمان زن برای اجرای طرح عفاف‌ و حجاب: معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت:طرح یکسان‌سازی لباس کارمندان زن در ادارات در راستای طرح عفاف و حجاب است و شروع به کار این طرح با همکاری وزارت کشور و پشتوانه پژوهشی دانشگاه الزهرا، جدا از مسئله یکسان‌سازی، حفظ ارزش‌های خودمان در چهارچوب موازین اسلامی بوده است.

طرح عفاف و حجاب وارد کتاب‌های درسی می‌شود: معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تاکید بر اینکه اعتقاد داریم که هر کاری باید در آموزش‌وپرورش شروع شود تا اقدامی ریشه‌ای صورت گیرد گفت: آموزش و پرورش یکی از سازمان‌های عضو شورای اجتماعی وزارت کشور است که براین اساس معتقدیم که طرح عفاف و حجاب باید وارد کتب درسی شود. 

آموزش عفاف در قالب بازی و شعر در مهدکودک‌ها: مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: آموزه‌های ما نباید به صورت مفاهیم انتزاعی باشد به این دلیل که کودکان تصویری از عفاف ندارند، بلکه باید در غالب بازی و شعرهای کودکانه باشد.

اشد مجازات برای افراد بدحجاب در طرح عفاف‌و‌حجاب اعمال شود: پروین احمید نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: باید در راستای طرح حجاب و عفاف با افراد لجوج و معاند در امر حجاب برخورد شدید شود.

زنان کارمند وزارت صنایع و معادن پوشش یکسان خواهند داشت: ثریا ظفری، مشاور امور بانوان و خانواده وزارت صنایع و معادن، گفت: با توجه به بودجه‌ای که در اختیار این وزارتخانه قرار دارد، برای ۴۰۰ نفر زن وزارت صنایع و معادن دو دست لباس فرم مخصوص تابستان و زمستان طراحی شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید