خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  گزارش ماهانه محکومیت یا اجرای احکام اعدام / اردی بهشت ماه ۸۹

گزارش ماهانه محکومیت یا اجرای احکام اعدام / اردی بهشت ماه ۸۹

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می آید حداقل موارد محکومیت یا اجرای احکام اعدام در ایران در محدوده زمانی اردی بهشت ماه سال ۸۹ است که توسط مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گردآوری یا ثبت شده است :

اعدام

صدور حکم

حکم قصاص برای سه نفر از متهمان کهریزک: دادگاه متهمان کهریزک در آستانه صدور حکم قرار دارد و حکم قصاص سه نفر از متهمان این پرونده قطعی شده است.

تایید حکم ده بار قصاص برای امید برک: حکم ۱۰ بار قصاص “امید برک” متهم به قتل های سریالی زنان در کرج تأیید شد.

دادستان تهران از قطعیت سه حکم اعدام خبر داد: عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، از تایید و قطعیت حکم اعدام محمدعلی صارمی، جعفر کاظمی و محمدعلی حاج آقایی خبر داده است.

تایید حکم اعدام دو تن از متهمان وقایع پس از انتخابات: حکم اعدام محمدعلی حاج آقایی و جعفر کاظمی، دو تن از متهمان وقایع پس از انتخابات از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد.

قطعی شدن حکم اعدام سه تن از متهمان حوادث ۶ دی ماه(عاشورا): دادستان تهران گفت حکم اعدام احمد دانشپور مقدم، محسن دانشپور مقدم و عبدالرضا قنبری از بازداشت شدگان حوادث ۶ دی ماه(عاشورا) قطعی شده ولی ایشان تقاضای عفو کرده اند.

اجرای حکم

اعدام دو زندانی بلوچ در کرمان: دو زندانی بلوچ زاهدانی به نام های “فیض الله” و “نظراز” طایفه براهوئی، در زندان کرمان اعدام شده اند.

اجرای سه حکم اعدام و یک حکم شلاق در ملاء عام: طی هفته ی گذشته سه نفر در مشهد و دزفول اعدام شدند و حکم شلاق در ملاء عام یک نفر دیگر نیز از سوی دستگاه قضایی اجرا شد.

یک نفر در اردبیل اعدام شد: یک نفر در هفته جاری در زندان اردبیل به جرم حمل و قاچاق مواد مخدر به دار آویخته شد.

با قطع تلفن ها، فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی در اوین اعدام شدند: مسولان زندان اوین با قطع تلفن های این زندان از دو روز گذشته اقدام به اجرای حکم اعدام زندانیان سیاسی فرزاد کمانگر فرزند باقی، علی حیدریان فرزند احد، فرهاد وکیلی فرزند محمد سعید، شیرین علم‌هولی فرزند خدر و مهدی اسلامیان فرزند محمد نمودند.

شش متهم به قاچاق مواد مخدر اعدام شدند: دادسرای عمومی و انقلاب تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که شش قاچاقچی مواد مخدر در سحرگاه امروز شنبه ۱۸ اردی بهشت ماه در زندان قزل حصار کرج به دار آویخته شده اند.

اعدام دو تن به جرم قاچاق مواد مخدر در اصفهان: دو تن به نام های مرتضی و عزیزالله در محوطه ی زندان مرکزی اصفهان به دار آوبخته شدند.

دو نفر طی روزهای اخیر در استان خوزستان اعدام شدند: یک نفر به اتهام خرید و فروش مواد مخدر روز سه شنبه ۲۸ اردی بهشت ماه در شهر اهواز و در “ملا عام” اعدام شد.

یک نفردر اصفهان اعدام شد : صبح روز پنج شنبه مورخ ۳۰ اردی بهشت ماه، دستگاه قضایی حکم اعدام یک تن به نام محمد را که متهم به قتل بود، در زندان اصفهان به اجرا در آورد.

عدم تحویل اجساد

تداوم خودداری از تحویل اجساد اعدامیان نوزده اردی بهشت/ آمادگی خانواده ها برای تحصن: پس از اعدام مخفیانه ی ۵ زندانی سیاسی در سحرگاه نوزده اردی بهشت، دستگاه قضایی-امنیتی هم چنان از تحویل پیکرهای ایشان خوداری می کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید