خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱ خرداد ۱۳۸۹, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۱ ساعت ۱۰:۲۲:۲۳

    خانه  > زندانیان  >  گزارش ماهانه نقض حقوق زندانیان / اردی بهشت ماه ۸۹

گزارش ماهانه نقض حقوق زندانیان / اردی بهشت ماه ۸۹

خبرگزاری هرانا – آنچه در پی می آید حداقل موارد نقض حقوق بشر در حوزه حقوق زندانیان در ایران در محدوده زمانی اردی بهشت ماه سال ۸۹ است که توسط مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گردآوری یا ثبت شده است :

زندانیان

بلاتکلیفی

ادامه بازداشت یک فعال سیاسی در استان فارس: مهندس محمد صابر عباسیان رئیس ستاد ۸۸ و عضو شاخه جوانان جبهه مشارکت منطقه ی فارس از ۱۷اسفند تا کنون در بازداشت به سر می برد.

قرار بازداشت یک زندانی گمنام پس از گذشت ۹ ماه تمدید شد: پس از گذشت بیش از ۹ ماه از بازداشت کبری زاغه دوست، با وجود وعده مسئولان قضایی در خصوص تسریع در رسیدگی به پرونده‌های بازداشت‌شدگان پس از انتخابات، قرار بازداشت وی، مجددا تمدید شد.

بلاتکلیفی و تداوم بازداشت سه تن از بنیانگذاران یک انجمن فرهنگی: سه تن از اعضای یک انجمن فرهنگی با نام های دکتر ابراهیم بابایی، مهدی کوهکن و محسن صادقی نور، پس از گذشت ۴ ماه از زمان بازداشتشان، در شرایط مبهمی در زندان اوین نگهداری می شوند

بلاتکلیفی دو زندانی سیاسی متهم به محاربه در زندان ارومیه: مراد محالی و حسین عبدالله زاده  که به اتهام محاربه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند با گذشت بیش از ۷۵ روز هم چنان در سلول های انفرادی زندان مرکزی ارومیه تحت بدرفتاری و فشارهای روحی و جسمی قرار دارند

تداوم بلاتکلیفی مجید دری، دانشجوی ستاره دار زندانی: مجید دری، از فعالین دانشجویی هم چنان در بند ۳۵۰ اوین بلاتکلیف است و با درخواست مرخصی وی مخالفت شده است.

بلاتکلیفی و عدم ملاقات ایوب قنبر پوریان پس از گذشت ده ماه بازداشت: ایوب قنبرپوریان یکی از زندانیان گمنام حوادث پس از انتخابات، بیش از ده ماه است که هیچ ملاقاتی با خانواده و بستگان خود نداشته است.

ماه ها بلاتکلیفی فرامرز عبدالله‌ نژاد و زهرا بهرامی دو زندانی معترض به نتایج انتخابات: فرامرز عبدالله‌نژاد و زهرا بهرامی دو نفر از دهها بازداشت‌شده کمتر شناخته شده اعتراضات پس از انتخابات هستند که ماه ها زندان انفرادی را تحمل کرده‌اند و کماکان در بازداشت به سر می‌برند.

پس از شش سال، فرزاد کمانگر و دو هم پرونده ای همچنان در خطر اعدام: اعمال نفوذ قضات و بازجوها در مسیر رسیدگی به پرونده قضایی فعالان سیاسی این روزها ابعاد نگران کننده ای یافته است.

حمزه کرمی بعد از ده ماه حبس همچنان بلاتکلیف است: حمزه کرمی، مدیر سایت جمهوریت و از مدیران سابق سازمان بهینه سازی مصرف سوخت پس از تحمل ده ماه حبس در بندهای ۲۰۹ و ۳۵۰ اوین هم چنان بلاتکلیف است.

بلاتکلیفی کیارش کامرانی، دانشجوی زندانی در بند ۳۵۰: کیارش کامرانی، دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه پیام نور تهران که مورخ ۶ دی ماه سال گذشته بازداشت شده است علی رغم صدور حکم نهایی دادگاه همچنان محروم از مرخصی و در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی است.

بلاتکلیفی یک دانشجوی زندانی در زندان اوین: حامد امیدی، از فعالین دانشجویی شهرستان تکاب، بیش از ۳ ماه است که در بازداشت نیروهای امنیتی در زندان اوین به سر می برد و تا به حال نیز هیچ نهادی خود را پاسخ گو به خانواده ی وی ندانسته است.

بلاتکلیفی و تمدید قرار بازداشت بدرالسادات مفیدی و جعفر پناهی: بدرالسادات مفیدی، دبیر زندانی انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران و جعفر پناهی، سینماگر زندانِی، کماکان در بازداشتگاه بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برند و بنا بر آخرین گزارش ها، قرار بازداشت آنها تمدید شده و هم چنان در وضعیت بلاتکلیف به سر می برند. همزمان حکم حبس هاشم خواستار، معلم زندانی به اجرا در آمد.

تمدید قرار بازداشت جعفر پناهی برای دو ماه: روز گذشته و پس از انتشار نامه جعفر پناهی به همکارانش در جشنواره کن، قرار بازداشت موقت او تمدید شد.

مخالفت اطلاعات با آزادی کاوه کرمانشاهی/ تمدید دو ماهه قرار بازداشت بهشتی شیرازی: با وجود صدور قرار وثیقه برای کاوه کرمانشاهی و تهیه آن توسط خانواده، مسئولان بازداشتگاه اطلاعات کرمانشاه با آزادی وی، مخالفت کردند.

تداوم بازداشت امیرحسین کاظمی، عضو نهضت آزادی ایران: امیرحسین کاظمی، عضو شاخه جوانان نهضت آزادی به صورت غیرقانونی هم چنان در بازداشت به سر می‌برد.

تمدید قرار بازداشت عماد بهاور برای دو ماه دیگر: قرار بازداشت عماد بهاور، فعال سیاسی به مدت دو ماه دیگر نیز تمدید شد.

تداوم انفرادی دانشجوی المپیادی پس از دوماه بازداشت: عبدالله یوسف‌زادگان در ملاقات با خانواده ی خود از تداوو نگهداری اش در سلول انفرادی خبر داه است.

تداوم بازداشت سه تن از فعالین صنفی معلمان: با گذشت یک هفته از بازداشت دبیر کل سازمان معلمان ایران و دو تن از اعضای ارشد کانون صنفی معلمان ایران، ایشان کماکان در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین محبوس اند.

بلاتکلیفی نیما لطیف تجار، دانشجوی زندانی دانشگاه امیرکبیر: نیما لطیف تجار دانشجوی دانشگاه امیرکبیر، در وضعیت بلاتکلیفی در زندان به سر می برد.

اعتصاب غذا

سه کوهنورد آمریکایی زندانی در ایران دست به اعتصاب غذا می زنند: سفیر سوییس در تهران گفت: ” سه کوهنورد آمریکایی زندانی در ایران قصد دارند به اعتصاب غذا دست بزنند.”

اعتصاب غذای رسول بداقی در آستانه ی روز معلم: رسول بداقی، از اعضای سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران، در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه، اعتصاب غذا خواهد نمود.

تحصن زندانیان زن سیاسی در بند نسوان: زندانیان زن سیاسی در بند زنان اوین امروز در اعتراض به عدم رعایت آیین نامه زندان ها مبنی بر تفکیک جرایم در مقابل در رییس این بند (خانم رضایی) تحصن کرده اند و خواستار اجرای این بند از آیین نامه زندان ها شده اند.

آغاز روزه های سیاسی زندانیان در بند ۳۵۰ اوین همزمان با دور جدید فشار و تهدید: درپی انتشار نامه تکان دهنده زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در خصوص تشریح شکنجه ها و رفتارهای غیرقانونی بازجویان با آنها خطاب به مراجع تقلید شیعه و علنی شدن تصمیم روزه ی سیاسی، فشارها بر این زندانیان به شدت افزایش یافته و شرایط اسارت آنها دشوارتر از پیش گردیده است.

اعتصاب غذای محدود محمد داوری در زندان: محمدداوری، مسوول دفترمهدی کروبی و سردبیر سایت سحام نیوز در دو نوبت اقدام به اعتصاب غذای موقت کرده است.

در همبستگی با کارگران و معلمان / اعتصاب غذای جمعی از زندانیان: جمعی از زندانیان و زندانیان سیاسی-عقیدتی زندانهای رجایی شهر، اوین و ارومیه در اقدامی خودجوش در حمایت از کارگران و معلمان دست به اعتصاب غذا می زنند.

اعتصاب غذای یونس آقایان زندانی اهل حق در زندان ارومیه: یونس آقایان شهروند آذربایجانی و از پیروان اهل حق(گوران) در زندان ارومیه از روز سه شنبه ۱۴ اردی بهشت ماه، دست به اعتصاب غذا زده است.

در همبستگی با کارگران و معلمان/ اعتصاب غذای فرزاد کمانگر و رسول بداقی در زندان: فرزاد کمانگر، معلم محکوم به اعدام و رسول بداقی، عضو هیئت مدیره ی کانون صنفی معلمان ایران، در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردی بهشت ماه در زندان دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی اوین: زندانیان سیاسی زندان اوین، در اقدامی اعتراض آمیز دست به اعتصاب غذا زدند

جعفر پناهی، با انتشار نامه ای ار زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زد: صبح روز سه شنبه مورخ ۲۸ اردی بهشت ماه، جعفر پناهی طی تماس با خانواده خبر از اعتصاب غذای خود داد.

محمد نوری زاد پس از ضرب شتم شدید از سوی عوامل امنیتی، دست به اعتصاب غذای کامل زد: پس از آنکه ماموران زندان اوین محمد نوری زاد نویسنده و کارگردان دربند را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند، در اعتراض به این عمل وی دست به اعتصاب غذای کامل زده است.

اعتصاب غذای حبیب الله گلپری پور، زندانی کرد محکوم به اعدام: حبیب الله گلپری پور، زندانی کرد محکوم به اعدام در زندان مهاباد از روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه جاری، دست به اعتصاب غذا زده است.

کاوه قاسمی کرمانشاهی دست به اعتصاب غذا زده است: کاوه قاسمی کرمانشاهی در اعتراض به وضعیت نامشخص اش دست به اعتصاب غذا زده است.

اعمال فشار

انتقال کاظمینی بروجردی، روحانی مخالف ولایت فقیه به مکانی نامعلوم: در پی اعتراض حسین کاظمینی  بروجردی روحانی مخالف نظام جمهوری اسلامی نسبت به نقض گسترده حقوق بشر در زندان، صبح روز گذشته (پنج‌شنبه) وی به جرم اغتشاش در زندان، به مکانی نامعلوم منتقل شد.

بازجویی وفشار بی سابقه اطلاعات ساری به علی اکبر سروش: با گذشت بیش از ۴۰ روز از بازداشت دکتر علی اکبر سروش، استاد دانشگاه مازندران و رئیس جبهه مشارکت شاخه استان مازندران، آخرین اخبار رسیده حکایت از ادامه بازجویی و فشارهای شدید بر وی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات شهر ساری است.

فشار بر محمد داوری در زندان برای انکار تجاوزها: محمد داوری، سردبیر زندانی سایت سحام نیوز، روز یکشنبه در جریان محاکمه خود اعلام کرد که “می خواهند در قضیه تجاوز به زندانیان، کسی را قربانی کنند و بهتر از من کسی را پیدا نکردند”.

نگرانی از سلامت جسمی لاله حسن‌پور، فعال حقوق بشر در زندان اوین: لاله حسن پور، فعال حقوق بشر و زنان که از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال گذشته در بازداشت به سر می برد، از لحاظ جسمی در شرایط نامطلوبی به سر می برد و به شدت بیمار است.

فشار بر لاله‌ حسن‌پور جهت اخذ اعترافات تلویزیونی: روز گذشته، سه‌شنبه هفتم اردی بهشت ماه، لاله حسن‌پور، طی یک تماس تلفنی از زندان اوین اعلام کرد که “تحت فشار شدید برای اخذ اعتراف تلویزیونی” قرار دارد.

اعمال فشار بر دو معلم بازداشتی در زندان اوین: دو معلم بازداشتی به نام های قربان احمدی، و حسین باستانی نژاد از سوی بازجویان وزارت اطلاعات تحت فشار قرار گرفته اند تا از انتشار اخبار مربوط به این زندانیان توسط خانواده شان جلوگیری شود.

فشاربرای اعتراف گیری از شیرین علم هولی و زینب جلالیان: شیرین علم هولی و زینب جلالیان، دو تن از فعالین زن کرد محکوم به اعدام و محبوس در زندان اوین، طی روزهای اخیر از طرف بازجوهای وزارت اطلاعات جهت اخذ اعترافات تلویزیونی تحت فشار قرار گرفته اند.

اعمال محدودیت های تازه بر عبدالله مومنی: محدودیت ها فشارها بر عبدالله مومنی پس از بازگشت دوباره به زندان مجددا سخت تر شده است.

انتقال مهدی اسلامیان، زندانی سیاسی محکوم به اعدام به مکانی نامعلوم: ساعت ۱۳ ظهر امروز شنبه ۱۸ اردی بهشت ماه، مهدی اسلامیان زندانی سیاسی محکوم به اعدام از زندان رجایی شهر کرج به مکان نامعلومی منتقل شد.

فشار بازجویان بریک وکیل دادگستری برای اعترافات تلوزیونی: حسن سرچاهی، وکیل دادگستری که بیش از صد و سی روز را در باز داشتگاه اوین به سر می برد، تحت فشار شدیدی برای اعتراف تلوزیونی قرار دارد.

عدم درمان

انتقال یک زندانی سیاسی به بیمارستان: علی محمدی مقدم از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین در پی مسمویت دارویی به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل شده است.

وضعیت وخیم جسمی شبنم مددزاده در زندان اوین: حال جسمی شبنم مدد زاده، نایب رییس سابق شورای تهران دفتر تحکیم وحدت، وخیم گزارش می شود و این بیانگر عدم رسیدگی پزشکی و مداوای او در زندان می باشد.

شدت بیماری قلبی هاشم خواستار در زندان مشهد: هاشم خواستار، معلم بازنشسته مشهد و عضو کانون صنفی معلمان استان خراسان در زندان وکیل آباد مشهد بشدت به بیماریهای داخلی و قلبی مبتلا شده است.

وضعیت جسمانی هنگامه شهیدی در اوین نامناسب است: هنگامه شهیدی،در  وضعیت جسمی نامساعدی به شر می برد و این تاجایی است که هفته گذشته در بهداری زندان اوین، بستری شده است.

عدم رسیدگی پزشکی به یک زندانی سیاسی در زندان اوین: یک زندانی کرد تبعه ی سوریه به نام “رمضان احمد کمال” علی رغم وضعیت جسمی نامساعد و نیاز به مداوای پزشک، با بی توجهی مسئولان زندان مواجه شده است.

انتقال علی پرویز، از بیمارستان به زندان: علی پرویز دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر که پیش از عید به مرخصی آمده بود با وجود شرایط وخیم جسمانی توسط مامورین امنیتی از بیمارستان به زندان اوین بازگردانده شد.

اولین ملاقات ابوالفضل عابدینی با خانواده اش پس از گذشت دو ماه: صبح روز جاری مورخ ۸ اردیبهشت ۸۸، مادر ابوالفضل عابدینی نصر خبرنگار مستقل، و مسئول پیشین روابط عمومی مجموعه فعالین حقوق بشر در ایران پس از قریب به دو ماه با وی در زندان اوین ملاقاتی کوتاه داشت.

سلامت مهدیه گلرو در زندان، به طور جدی در خطر است: مهدیه گلرو، فعال دانشجویی از وضعیت نامناسب جسمانی در زندان اوین رنج می‌برد و به گفته نزدیکانش سلامت او، به طور جدی در خطر است.

وضعیت وخیم جسمانی یک زندانی بوکانی در زندان تبریز: وضعیت جسمانی یک زندانی بوکانی به نام علی بایزیدزاده در زندان تبریز وخیم گزارش شده است.

اجرای حکم یک فعال سیاسی با وجود شرایط حاد جسمی: هادی عابد با خدا از زندانیان سیاسی سابق که در حین بازداشت در دهه ۶۰ فلج شده است و اخیرا از سوی دادگاه انقلاب به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده، به زندان مرکزی رشت جهت اجرای حکم منتقل شد.

وضعیت حاد جسمی حسین خضری، زندانی کرد محکوم به اعدام: حسین خضری از زندانیان کرد محکوم به اعدام در شرایط جسمی حادی به سر می برد و در معرض خطر قرار دارد.

شرایط اسفناک احمد زیدآبادی در زندان رجایی‌شهر و خطر ابتلای وی به ایدز: مهدیه محمدی، همسر احمد زیدآبادی که در اولین روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شده است با ابراز نگرانی نسبت به خطر ابتلای وی به بیماری ایدز، می گوید نگران همسرش است که هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج در شرایطی بسیار سخت و در بازداشتگاهی که فاقد هرگونه طبقه بندی زندانیان است در میان مجرمان عادی و بعضا خطرناک نگهداری می شود.

وخامت وضعیت جسمی کاوه کرد مقدم، زندانی سیاسی کرد: وضعیت جسمی کاوه کرد مقدم، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه بسیار وخیم است.

وضعیت مهدی محمدیان پزشکان بیمارستان امام خمینی را نگران کرد: طبق معاینه پزشکانِ بیمارستان امام خمینی، هر دو ریه  مهدی محمودیان، روزنامه نگا شدیداً عفونت کرده که این مسئله پزشکان را بسیار نگران کرده است.

عدم دسترسی به وکیل

مجید توکلی پس از چهار ماه بازداشت کماکان از دسترسی به وکیل محروم است: مجید توکلی، دانشجوی دانشگاه امیرکبیر پس از بیش از چهارماه بازداشت همچنان از دسترسی به وکلای خود محروم است.

وکالت‌نامه احسان مهرابی پذیرفته نشد: بازپرسی مستقر در اوین  وکالت نامه‌ای که خانواده ی احسان مهرابی در اختیار وکیل پایه یک دادگستری، علیزاده طباطبایی قرار داده بودند را نپذیرفت.

بی خبری

وضعیت نامشخص رزیتا واثقی، یکی دیگر از زندانیان بهایی: رزیتا واثقی شهروند بهایی ساکن مشهد که مورخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته به همراه ناهید قدیری، دیگر شهروند بهایی، دستگیر شد، ۲۴ فروردین ماه سال جاری به بخش قرنطینه ی زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد  و در موضعیت نامشخصی به سر می برد.

وضعیت وخیم و نگران کننده زندانیان سیاسی در بند۳۵۰: گزارش های موثق از وضعیت بسیار نامطلوب شرایط زندگی زندانیان سیاسی در بند ۳۵۰ زندان اوین حکایت دارد.

وخامت وضعیت جسمی و روحی محبوبه کرمی در زندان: محبوبه کرمی از همکاران سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در شرایط روحی و جسمی نامناسبی در زندان اوین نگهداری می شود.

بی خبری از وحیدطلایی ،عضو کمیته پیگیری حقوقی میرحسین موسوی: وحید طلایی، عضو کمیته پیگیری حقوقی میرحسین موسوی تا کنون با خانواده خود تماسی نداشته و هنوز خبری از محل نگهداری او در دست نیست.

تداوم بی خبری از سرنوشت یک نوجوان کرد: بی خبری از وضعیت یک نوجوان کرد به نام ” یونس شیخ احمدی” که توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شده است موجب نگرانی خانواده وی شده است.

بی خبری از وضعیت بهمین خدادادی، از دانشجویان طیف چپ: از وضعیت و محل نگهداری بهمن خدادادی، از دانشجویان طیف چپ اصفهان، هیچ اطلاعی در دست نیست.

سه ماه بی خبری از سرنوشت عزیر محمد زاده، زندانی کرد محکوم به اعدام: از وضعیت عزیر محمد زاده، زندانی کرد محکوم به اعدام که به سقز منتقل شده است، اطلاعی در دست نیست.

چهل و سه روز بی خبری از وضعیت حسین نصیری، از فعالین مدنی آذربایجان: حسین نصیری فعال مدنی آذربایجانی که توسط ماموران امنیتی در اطراف پل میانگذر دریاچه ارومیه بازداشت شده بود پس از گذشت چهل و سه روز از زمان دستگیری در شرایط بی خبری کامل به سر می برد.

مرگ و خودکشی، قتل مشکوک

خودکشی یکی از زندانیان عادی در زندان گوهردشت کرج: روز چهارشنبه ۸ اردی بهشت ماه یکی از زندانیان عادی زندان گوهردشت کرج به نام “حسن نصیروند” به علت فشارهای طاقت فرسا اقدام به خودکشی نمود.

مرگ یکی از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر به علت عدم رسیدگی پزشکی: “مهدی فتوحی”، جانباز ۶۵ درصد جنگ ایران و عراق، شب گذشته به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در زندان رجایی شهر کرج، جان باخت.

ممانعت از آزادی

ممانعت از آزادی یکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات علی رغم تودیع وثیقه ی سنگین: خانواده مهدی مرتضی پور، یکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات می گویند: با موافقت دادستانی تهران وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای آزدی فرزندشان تودیع کرده اند، اما هم چنان و پس از دو هفته، خبری از آزادی او نیست.

رضا خندان علی رغم سپردن وثیقه و شرایط حاد جسمی همچنان در بازداشت به سر می برد: رضا خندان نویسنده و فعال حقوق کودکان، علی رغم تودیع وثیقه و ابتلا به بیماری های جسمی حاد پس از گذشت بیش از ۳ ماه کماکان در بازداشت به سر می برد و بازجوی پرونده از آزادی وی ممانعت به عمل می آورد.

ممانعت از آزادی و تفهم جدید برای عمادالدین باقی: عمادالدین باقی برغم صدور دومین قرار وثیقه، هنوز در زندان است و اتهام تازه ای به او تفهیم شده است.

جلوگیری از آزادی کوهیار گودرزی پس از پنج ماه بازداشت: باوجود صدور قرار وثیقه برای کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر، مسئولان شعب مختلف دادگاه انقلاب، از آزادی وی جلوگیری کرده و گفته‌اند پرونده او در هیچ‌یک از شعب موجود نیست.

ممانعت از آزادی جهانگیر عبداللهی و احضار مهدی تاجیک دیگر دانشجوی دانشگاه تهران: جهانگیر عبداللهی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران با گذشت بیش از سه ماه از زمان بازداشتش همچنان در زندان اوین به سر می برد.

ممنوع الملاقات

آرش صادقی، از تماس تلفنی محروم و ممنوع‌الملاقات شد: آرش صادقی، فعال دانشجویی در دو هفته گذشته از تماس تلفنی محروم و ممنوع‌الملاقات بوده است.

معلمان زندانی همچنان ممنوع الملاقات هستند: متاسفانه  معلمان زندانی آقایان داوری، هاشمی، بهشتی، باغانی هم چنان ممنوع الملاقات هستند و در این راستا هیچکس پاسخگو نیست.

بهداشت محیط زندان

پرده برداری از وضعیت نامناسب زندان های بهشهر: نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی از وضعیت نامناسب زندان‌های بهشهر پرده برداشت

وضع بحرانی بندهای زنان زندان اوین به علت شیوع بیماری در میان زنان زندانی: وضع بهداشتی بندهای زنان در زندان اوین از نظر بهداشتی کاملا بد و غیربهداشتی گزارش شده است.

زندانیان سیاسی در حسینیه زندان رجایی شهر نوبتی می خوابند: عیسی سحرخیز روزنامه نگار و فعال مدنی که به دلیل اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی در بند ۳۵۰ اوین به زندان رجایی شهر تبعید شد می گوید زندانیان سیاسی در حسینیه زندان رجایی شهر نوبتی می خوابند.

تبعید

تبعید یک زندانی بهایی به زندان زابل: “مهران بندی” از شهروندان بهایی محبوس در زندان یزد، به زندان زابل تبعید شد.

جابجایی برخی از زندانیان سیاسی از اوین به بازداشتگاههای دیگر: داوود سلیمانی، رسول بداغی، حشمت الله طبرزدی، مهدی محمودیان، دکتر رفیعی و عیسی سحرخیز از زندان اوین منتقل شدند.

عدم تفکیک جرایم

بند ۳۵۰ زندان اوین منحل شد: روز گذشته زندانیان سیاسی ۳۵۰ که هم بند خود فرهاد وکیلی را از دست داده بودند اقدام به سوگواری نمودند که این عمل با واکنش بزرگ نیا، رئیس بند وابسته به وزارت اطلاعات بند ۳۵۰ مواجه می شود.

انتقال به انفرادی

انتقال کوهیار گودرزی به سلول انفرادی: کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر و دانشجوی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی شریف که در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد، به سلول انفرادی منتقل شده است.

انتقال هیوا بوتیمار به سلول انفرادی زندان مریوان: هیوا بوتیمار، زندانی سیاسی کرد به یکی از سلول های انفرادی مریوان منتقل شد است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید