خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱ خرداد ۱۳۸۹, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۱ ساعت ۸:۲۲:۵۶

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  ورود “بدحجاب ها” به دانشگاه تهران ممنوع شد

ورود “بدحجاب ها” به دانشگاه تهران ممنوع شد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حراست دانشگاه تهران از منع ورود افراد بدحجاب به دانشگاه تهران، اجبار مقنعه در برخی دانشکده های دانشگاه تهران و برخورد با دانشجویان پسر بدحجاب در دانشگاه خبر داد و درباره و وضعیت پوشش در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران توضیحاتی ارائه کرد.

مصطفی خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب از پیگیری های رئیس دانشگاه تهران برای استفاده از ظرفیتهای فرهنگی و قانونی در برخورد با بدحجابی خبر داد و گفت: بدحجابی در جامعه کاملا نمود پیدا کرده و در دانشگاه نیز نمود داشته لذا در جلساتی با روسای پردیس ها و دانشکده های دانشگاه تهران خواستار کار فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف شدیم.

مدیرکل حراست دانشگاه تهران افزود: محیط دانشگاه مقدس است لذا از روسای پردیس ها و دانشگاه ها خواستار شدیم تعداد انگشت شماری که بدحجاب هستند را نصیحت کنند و برخورد فرهنگی با پدیده بدحجابی را در دستور کار داشته باشند.

هم چنین جلوگیری از ورود افراد بدحجاب به محیط دانشگاه مسیر دیگری در برخورد با بدحجابی با استفاده از ظرفیت های قانونی است. البته اعتقاد داریم برخورد سلبی مکمل برخوردهای ایجابی است و اگر برخورد سلبی از برخوردهای فرهنگی پیشی بگیرد نتیجه واقعی و مطلوب حاصل نمی شود.

هم چنین مدیرکل حراست دانشگاه تهران گفته است تا سه بار به دانشجویانی که پوشش نامناسب دارند در مبادی ورودی دانشگاه تذکر داده می‌شود و در صورتی که رعایت نکنند از ورودشان به دانشگاه جلوگیری به عمل می‌آید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید