خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۳۱ ساعت ۸:۴۶:۵۲

    خانه  > کارگران  >  ممانعت از بازگشت به کار فعالین سندیکای شرکت واحد توسط حراست شرکت

ممانعت از بازگشت به کار فعالین سندیکای شرکت واحد توسط حراست شرکت

خبرگزاری هرانا – دیوان عدالت اداری طی یک پروسه ی حقوقی طولانی رای به بازگشت آقای عطا باباخوانی یکی از فعالین سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه که از سال ۸۴ از کار تعلیق شده بود، داده است ولی حراست شرکت از بازگشت به کار او ممانعت به عمل آورد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، عطا باباخانی بازرس سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه، که دارای ۱۸ سال سابقه ی کار است در جریان اعتصاب گسترده ی این شرکت در سال ۸۴ از کار تعلیق شد و در طی این مدت از حقوق و مزایا محروم بود و این مسئله باعث ایجاد شرایط سخت معیشتی برای خود و خانواده اش شد.

پس از تعلیق باباخانی نسبت به تعلیق غیر قانونی خود اعتراض نمود و به دیوان عدالت اداری کشور شکایت کرد. پس از ۴ سال تعلیق از کار، ماه گذشته دیوان عدالت اداری رای به بازگشت او به کار داد و کارفرما را موظف کرد که او را به شغل قبلی اش بازگرداند و حقوق و مزایای سال های تعلیق را به او بپردازند.

اما  باباخانی در روز اول بازگشت به کار توسط حراست شرکت اتوبوس رانی احضار و به او گفته شد بدلیل اینکه از فعالین سندیکای شرکت اتوبوس رانی است نمی تواند به کار خود در این شرکت ادامه دهد و او را در معرض دو انتخاب بازخرید و یا تعلیق مجدد از کار قرار دادند.

در حال حاضر منصور حیات غیبی، هادی کویری و داود نوروزی، از فعالین سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه، نیز که از سال ۸۴ از کار تعلیق شده اند، هم چنان در حالت تعلیق از کار بسر می برند.

لازم به یادآوری است که رهبران سندیکای اتوبوس رانی تهران و حومه منصور اسانلو و ابراهیم مددی تنها به جرم حق داشتن سندیکای کارگری، ماه هاست که در زندان به سر می برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید