خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۳۱ ساعت ۵:۴۷:۳۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اصغر خندان در دادگاه تجدید نظر تبرئه شد

اصغر خندان در دادگاه تجدید نظر تبرئه شد

خبرگزاری هرانا – اصغر خندان ,پاسدار بازنشسته و عضو ستاد میرحسین موسوی که در دادگاه بدوی به دوسال حبس تعزیری محکوم شده بود، دردادگاه تجدید نظر تبرئه شد.

ایمان میرزازاده، وکیل دادگستری و کارشناس ارشد حقوق بشر اعلام کرد که شعبه ۳۶ تجدیدنظر تهران پس از بررسی پرونده موکلش اصغر خندان، حکم برائت برای وی صادر کرده است . اتهامات وی تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیر قانونی بود.

اصغر خندان پاسدار بازنشسته، فرزند و برادر شهید ، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۲ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. اصغر خندان علاوه بر دستگیری وتحمل حبس در حوادث بعد از انتخابات، در آستانه ی سالگرد انقلاب بهمن ۵۷ نیز احضار و بازداشت شده بود.

ایمان میرزازاده در گفت و گو با خبرنگار کلمه گفت: اگر در مرحله تحقیقات مقدماتی، امکان حضور وکلای متهمین فراهم شود و تکلیف دادسرای اوین نیز در این خصوص (حضور وکلا در دادسرا) توسط دادستان تهران مشخص شود، امکان دفاع ماهوی و موثر نیز از موکلین فراهم خواهد شد زیرا که مرحله تحقیقات مقدماتی اساس پرونده و چارچوب دفاع را شکل می دهد و جامعه وکلا نیز با اشراف بر پرونده و جزئیات آن، می توانند به وظیفه شرعی و قانونی خود که دفاع از موکل است بطور موثرعمل کنند.

وی افزود: حفظ استقلال وکلای دادگستری باعث می شود که وکلا بدون دغدغه و مصلحت اندیشی های خاص و با تکیه بر قوانین اعم از اساسی و عادی بتوانند در جهت احقاق حقوق موکلین خود طبق موازین قانونی عمل کنند. همان طور که بارها یادآور شده ایم امید است دادستان تهران لااقل با اتخاذ تدابیر لازم، حضور وکلای دادگستری را در دادسرای اوین تسهیل کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید