خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف  >  محمد فرجیان، معلم آذربایجانی بازداشت شد

محمد فرجیان، معلم آذربایجانی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – محمد فرجیان فعال مدنی آذربایجانی و معلم دبستان های پارس آباد مغان روز چهارشنبه ۲۹ اردی بهشت ماه پس از احضار به اداره اطلاعات پارس آباد(مغان)بازداشت شد.

به گفته نزدیکان فرجیان، حراست اداره آموزش و پرورش پارس آباد(مغان) روز چهارشنبه ضمن فراخواندن این معلم آذربایجانی از وی خواسته بود که جهت پاسخ دادن به پاره ای سوالات به ستاد خبری اداره اطلاعات این شهر مراجعه کند. بدنبال مراجعه فرجیان به اداره اطلاعات مامورین امنیتی وی را بازداشت کردند.
به گزارش ساوالان سسی، این معلم آذربایجانی روز سه شنبه ۲۸ اردی بهشت ماه طی تماسی تلفنی از سوی ماموران اداره اطلاعات به اداره اطلاعات مغان احضار شده بود اما وی ضمن غیرقانونی خواندن احضار تلفنی از مراجعه به اداره اطلاعات امتناع نموده بود.

بازداشت این معلم آذربایجانی در حالی صورت می گیرد رامین جباری و مهندس مصطفی جمشیدی از روزنامه نگاران آذربایجانی و مهندس حافظ سردارپور، نادر عزیزی، مهناز کریمی و مهدی زینالی طی روزهای گذشته در مغان بازداشت شده بودند که از این میان مصطفی جمشیدی و مهناز کریمی پس از یک روز بازداشت موقت آزاد شده اند و بقیه بازداشت شدگان به اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده اند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید