خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  بیمه بیکاری، حق کارگران اخراجی ساسان ‌است

بیمه بیکاری، حق کارگران اخراجی ساسان ‌است

خبرگزاری هرانا – رئیس پیشین کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می‌گوید: اخراج‌های اخیر در نوشابه‌سازی ساسان به نحوه غلط خصوصی‌سازی واحدهای تولیدی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی باز می‌گردد.

پرویز احمدی پنجکی در گفت‌وگو با ایلنا، گفت: امروزه به دلیل اشتباهاتی که در واگذاری مالکیت واحدهای صنعتی و کشاورزی به بخش خصوصی صورت گرفته است؛ کارخانه‌ها و مزارع بسیاری تعطیل و کارگران شاغل در این واحدها بیکاری شده‌اند.

وی با یادآوری اینکه تغییر مدیریت نادرست بسیاری از بنگاه‌های صنعتی و کشاورزی را به مجتمع‌های مسکونی و تجاری تبدیل کرده است؛ گفت: تاوان این اشتباه را کارگرانی باید بپردازند که کار خود را از دست داده‌اند.

پنجکی در خصوص مشکل بیش آمده برای کارگران اخراجی ساسان، گفت: سازمان تامین اجتماعی حق ندارد از پرداخت مستمری بیمه بیکاری این کارگران جلوگیری کند.
وی افزود: حتی اگر کارفرما ساسان قصد استخدام کارگر جدید را داشته باشد این موضوع هیچ ارتباطی به محروم شدن کارگران اخراج شده از دریافت مستمری بیمه بیکاری ندارد.

پنجکی گفت: کارگران برای این تحت پوشش بیمهقرار می‌گیرند تا در شرایط اضطراری بتوانند از حمایت‌های اجتماعی بهره مند شوند.

وی افزود: در حال حاضر کارگران اخراجی نوشابه‌سازی ساسان شرایط بحرانی و اضطراری را سپری می‌کند وحق دارند تا از حمایت‌های اجتماعی بهره مند شوند.

به دنبال تغییر مدیریت نوشابه‌سازی ساسان در زمستان سال گذشته گروهی از کارگران این شرکت اخراج و بیمه بیکاری معرفی شدند اما سازمان تامین اجتماعی با این استدلال که کارفرما کارگران جدیدرا استخدام می‌کند از پرداخت بیمه بیکاری به اخراجی‌ها خودداری کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید