خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۳۰ ساعت ۹:۳۸:۴۰

    خانه  > سایر گروهها  >  فرانسه خواستار متوقف شدن اجرای احکام اعدام در ایران شد

فرانسه خواستار متوقف شدن اجرای احکام اعدام در ایران شد

خبرگزاری هرانا – سخنگوی وزارت امورخارجۀ فرانسه ضمن انتقاد از این که مجازات اعدام به جزئی از سیاست سرکوب جمهوری اسلامی ایران در مقابله با مطالبات دموکراتیک و آزادی های مردم تبدیل شده است گفت فرانسه چون دیگر کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا با مجازات اعدام تحت هر شرایطی مخالف است.

در همین راستا دولت فرانسه از جمهوری اسلامی ایران خواست احکام اعدام صادره برای گروهی از بازداشت شدگان پس از انتخابات بیست و دوم خرداد ماه سال گذشته را به موقع اجرا نگذارد.

برنار والرو، سخنگوی وزارت امورخارجۀ فرانسه، روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت فرانسه از محکوم شدن گروهی از بازداشت شدگان رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران به مجازات اعدام به شدت نگران است.

سخنگوی وزارت امورخارجۀ فرانسه ضمن انتقاد از این که مجازات اعدام به جزئی از سیاست سرکوب جمهوری اسلامی ایران در مقابله با مطالبات دموکراتیک و آزادی های مردم تبدیل شده است گفت فرانسه چون دیگر کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا با مجازات اعدام تحت هر شرایطی مخالف است.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی که به سخنان سخنگوی وزارت امورخارجۀ فرانسه اختصاص داده است یادآوری می کند که قوۀ قضائیۀ جمهوری اسلامی ایران در روز شنبه از تأیید حکم اعدام شش تن از این بازداشت شدگان خبر داده است و آنان را به عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران متهم کرده است.

به گفتۀ جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، سه تن از این شش نفر در ماه دسامبر سال گذشتۀ میلادی دستگیر شده اند. این سه تن احمد دانشپور مقدم، محسن دانشپور مقدم و علی رضا قنبری نام دارند. احمد و محسن دانشپور مقدم پدر و پسر هستند و پدر مردی هفتاد ساله و بیمار است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید