خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۹, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۳۰ ساعت ۸:۰۲:۰۴

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ افزایش آزار و اذیت بر بهاییان مازندران

هرانا؛ افزایش آزار و اذیت بر بهاییان مازندران

خبرگزاری هرانا – در طی دو سه هفته ی اخیر اعمال فشار و آزار بر شهروندان بهایی ساکن مازندران رو به افزایش بوذه که در ذیل چند نمونه از برخوردهای امنیتی طی چند هفته اخیر در این استان آورده می شود:

-بازداشت سیمین گرجی شهروند بهایی ساکن قائمشهر و مشفق سمندری شهروند بهایی ساکن بابل برای سپری کردن محکومیت زندان. (قابل ذکر است نامبردگان به ترتیب هر کدام به ۶ ماه و یک سال زندان محکوم شده اند.)

-در تاریخ ۱۱ اردی بهشت ماه وحید اسماعیل زادگان شهروند بهایی ساکن تنکابن همراه پدر و مادرش به اداره ی اطلاعات احضار که مادر نامبرده پس از چند ساعت بازجویی آزاد می گردد ولی وحید اسماعیل زادگان و پدرش بازداشت می شوند.

-روز سه شنبه ۲۱ اردی بهشت ماه ماموران امنیتی به منازل دو برادر بهایی ساکن قائمشهر به نام های چنگیز و پرویز اولادی هجوم آورده که پس از تفتیش و ضبط بعضی از اموال، هنگام ترک محل چنگیز اولادی و شهناز رنجبر(همسر پرویز) را برای روز شنبه به اداره اطلاعات احضار می نمایند.

-نگین سیاح دانشجوی بهایی ترم ۲ دانشگاه سراسری ساری در ۲۳ اردی بهشت ماه از دانشگاه اخراج می شود.

-ماموران امنیتی در تاریخ ۲۵ اردی بهشت ماه به منزل پژمان روشنکوهی شهروند بهایی ساکن ساری هجوم آورده که پس از تفتیش منزل و ضبط بعضی اموال، نامبرده را نیز به اداره اطلاعات احضار که پس از چند ساعت بازجویی آزاد می شود. هم چنین ماموران در همین روز به منزل یک شهروند بهایی دیگر ساری به نام عین الدین خوان یغماء نیز رفته ولی به دلیل عدم حضور نامبرده پس از پرس و جو از همسایگان محل را ترک می کنند.

ستاد اموال و املاک مازندران (وابسته به سپاه) زمینی به مساحت پنج هزار متر متعلق به مرحوم احمد احمدزاده را طبق فرمان امام در سمنا دشت قائمشهر تصرف کرد این در حالیست که ورثه مرحوم مشغول کشاورزی در این زمین بوده اند.

در حالیکه محل کسب (عینک فروشی) سهراب لقایی ساکن قائمشهرماه هاست توسط اداره ی اطلاعات پلمپ شده نامبرده با نصب تابلویی از مشتریان خود خواسته برای تحویل عینک های خود به عینک سازی یک شهروند بهایی دیگر به نام سیما رحمانیان مراجعه کنند در همین راستا سیما رحمانیان روز یک شنبه ۲۶ اردی بهشت ماه به اداره ی اطلاعات قائمشهر احضار و در آنجا طی تهدیدی از وی خواسته می شود دیگر به سهراب لقایی کمک نکند در غیر این صورت محل کسب وی نیز پلمپ می شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید