خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۹ ساعت ۱۹:۳۲:۲۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  محسن برزگر به زندان متی کلا بابل بازگشت

محسن برزگر به زندان متی کلا بابل بازگشت

خبرگزاری هرانا – محسن برزگر دانشجوی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل صبح سه شنبه مورخ ۲۸ ازدی بهشت ماه، پس از گذراندن ۵ روز از مرخصی، خود را به زندان متی کلا بابل معرفی کرد.

به گزارش دانشجونیوز، محسن برزگر پس از سپری کردن بیش از ۲ ماه از محکومیتش، پنج شنبه ی هفته گذشته به مدت ۵ روز به مرخصی آمد و در این مدت تحت درمان قرار گرفت.

محسن برزگر روز اول فروردین ماه سال جاری از سوی مجرمین خطرناک در زندان متی کلای بابل مورد ضرب و شتم قرار گرفت و طی این مدت مسئولین دادگستری شهرستان بابل با وجود تائید مسئولین زندان متی کلا و پزشکی قانونی بابل مبنی بر اعطای مرخصی استعلاجی به محسن برزگر، از این امر ممانعت به عمل آوردند. گفتنی است با وجود اینکه پزشکان وی خواستار تمدید دوره مرخصی برای تکمیل دوره درمانی وی شده بودند، این مساله با مخالفت دادستانی بابل مواجه شدند.

محسن برزگر در حوادث پس از انتخابات به همراه جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دانشگاه مازندران بازداشت شد وهم اکنون به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به ۱۰ ماه حبس تعزیری و یک سال محرومیت از تحصیل محکوم است. وی پیش از انتخابات نیز از سوی کمیته انضباطی دانشگاه و به دستور رئیس سابق دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل (دکتر شکری) و رئیس حراست دانشگاه ( قربانی) که کارمند رسمی وزارت اطلاعات است به ۲ ترم محرومیت از تحصیل محکوم شده بود.

۵ دانشجوی دیگر که در زندان متی کلای بابل دوران محکومیت خود را سپری می کنند، در وضعیت نامناسب به سر می برند. از بین این دانشجویان تاکنون با درخواست مرخصی ایمان صدیقی دانشجوی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که بیش از ۲ ماه از دوران محکومیتش را سپری کرده است، موافقت صورت نگرفته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید