خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۹ ساعت ۱۴:۱۸:۳۷

    خانه  > سایر گروهها  >  آمار خودکشی به دلیل بیکاری افزایش یافته است

آمار خودکشی به دلیل بیکاری افزایش یافته است

خبرگزاری هرانا – داریوش قنبری ضمن درخواست از حضور مسوولان دولتی در مجلس برای بیان استراتژی اشتغال و توضیح به نمایندگان در این باره گفت: متاسفانه در این روزها شاهد ناهنجاری‌های بسیاری از جمله گسترش خودکشی هستیم و در ایلام ۱۱ مورد خودکشی به دلیل بیکاری صورت گرفته است و این در حالی است که ما شرعا و قانونا موظفیم نسبت به این موضوع چاره‌اندیشی کنیم.

به گزارش ایلنا، داریوش قنبری نماینده ی ایلام در جلسه علنی امروز با استناد به اصل ۲۸ قانون اساسی در اخطاری اظهار داشت: براساس این اصل دولت موظف است امکان اشتغال را برای همه افراد فراهم کند. اما متاسفانه موضوع بیکاری به حدی رسیده است که اکثر نمایندگان در نطق‌های میان دستور از بیکاری گله دارند و متاسفانه دولت هیچ ترتیب اثری نشان نمی‌دهد.

قنبری خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد دولت بحث اشتغال را فراموش کرده و هیچ برنامه‌ای برای آن ندارد. ما از هیات‌رئیسه انتظار داریم با توجه به وظیفه نظارتی خود از مسوولان دولتی بخواهند که در جلسه‌ای به بیان استراتژی اشتغال بپردازند.

محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دستور داد جلسه‌ای با حضور مسوولین مربوطه در این رابطه برگزار کند.

نایب رئیس مجلس با اشاره به لزوم حضور وزرای اقتصاد و صنایع در این جلسه گفت: حتی اگر لازم باشد با برگزاری جلسه غیرعلنی‌ای می‌توانیم توضیحات این مسئولان را در صحن مجلس بشنویم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید