خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  برگزاری اولین جلسه دادگاه احمد قابل

برگزاری اولین جلسه دادگاه احمد قابل

خبرگزاری هرانا – اولین جلسۀ دادگاه احمد قابل، پژوهشگر و نویسندۀ زندانی، امروز چهارشنبه مورخ ۲۹ اردی بهشت ماه در مشهد برگزار شد.

به نقل از کلمه، هادی قابل، برادر وی، در گفتگویی، با بیان اینکه “امروز ساعت نه و نیم صبح اولین جلسۀ دادگاه وی برگزار شد که بعد از نیم ساعتی که از جلسه سپری شده بود، به خانواده اجازه ورود به دادگاه داده شد”، از موکول شدن این دادگاه به زمانی دیگر جهت تصمیم گیری قاضی برای ادامه روند یا ارسال پرونده به تهران خبر داد.

قابل در این زمینه خاطرنشان کرد “تا فردا باید لایحۀ دفاعیۀ هادی قابل توسط وی و وکلای مدافع تنظیم شود و تصمیم قاضی نیز تا فردا اعلام خواهد شد که این پرونده در مشهد خواهد ماند یا برای تلفیق با پرونده های دیگرِ وی به تهران خواهد رفت و یا حتی قرار وی تبدیل گردد.”

صالح نیکبخت، یکی از وکلای مدافع احمد قابل که اینک در مشهد به سر می برد، یکی از اتهامات وارده به قابل را “نامه به رهبری” ذکر کرد و از در حال تکمیل شدنِ لایحه دفاعیه وی طی روز آینده خبر داد.

از آنجا که این پژوهشگر و نویسنده را با پابند به دادگاه آورده بودند، قاضی کاووسی امروز در دادگاه دستور داد که از این به بعد رعایت احترام وی صورت گیرد و دیگر با پابند به دادگاه آورده نشود.

این پژوهشگر دینی و نویسندۀ وبلاگ «شریعت عقلانی»، روز ۲۹ آذر هنگامی که همراه خانواده و چند تن از دوستان خود، از مشهد برای شرکت در مراسم تشییع آیت الله منتظری عازم قم بود، توسط ماموران امنیتی دستگیر و بعد از هفتاد روز بازداشت در اداره اطلاعات شهر مشهد، ابتدا به بند قرنطینه زندان وکیل آباد آن شهر و بعد از چند هفته، به بخش مرکزی آن زندان منتقل شد.

گفتنی است وی بارها با نامه های سرگشاده و انتقاد از مقامات ارشد جمهوری اسلامی – بویژه رهبری- نسبت به اقدامات و تصمیم گیری های آنان انتقاد کرده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید