خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  ابلاغ طرح مبارزه با بدحجابی‌ در دانشگاه‌ها

ابلاغ طرح مبارزه با بدحجابی‌ در دانشگاه‌ها

خبرگزاری هرانا – حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طرح برخورد با “بدحجابی” را به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد.

به گزارش مهر، در این ابلاغیه بر اهمیت “رعایت حجاب و عفاف” در دانشگاه‌ها در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شده است.

این طرح در شرایطی ابلاغ می‌شود که در هفته‌های اخیر، برخی مسئولان فرهنگی و سیاسی، خواستار جدیت در برخورد با آنچه “بدحجابان” خوانده شده است، در دانشگاه‌ها شده‌اند.

به گزارش رادیو زمانه، جلیل دارا، مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره کیفیت این ابلاغیه گفته است: ابلاغیه حراست وزارت علوم در راستای مبارزه با بدحجابی خیلی کلی است.

به گفته آقای دارا، در این ابلاغیه دستورالعمل مشخصی تعیین نشده، بلکه به طور کلی گفته شده که در فضای دانشگاه‌ها برخورد با بدحجابی جدی گرفته شود.

داوود رنجبران، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها هم گفته با کسانی که تذکرات مستمر درباره حجاب را نمی‌پذیرند، باید برخورد “سلبی” کرد.

به گفته آقای رنجبران، با این افراد باید از طریق ظرفیت‌های قانونی و ابزارهای سلبی مانند حراست و کمیته انضباطی برخورد شود.

پیش‌تر علی مطهری، نماینده محافظه‌کار مجلس گفته بود که دولت باید مانع ورود دانشجویان بدحجاب به دانشگاه‌ها شود.

سخت‌گیری درباره رعایت حجاب در دانشگاه‌ها پس از اعلام وزارت کشور در اجرای “طرح توسعه فرهنگ عفاف و حجاب” در کشور صورت می‌گیرد.

این طرح در سال ۱۳۸۲ از سوی شورای فرهنگی، اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

قرار بود این طرح برای اجرا در سال ۱۳۸۴ به ادارات و سازمان‌های سراسر کشور ابلاغ شود، اما مسئولان دولتی اعلام کرده‌اند که این طرح را در سال جاری به اجرا خواهند گذاشت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید