خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارگران شرکت واحد دروقت خود اعتراض خواهندکرد

کارگران شرکت واحد دروقت خود اعتراض خواهندکرد

خبرگزاری هرانا – مسوول شورای اسلامی کار شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه می‌گوید: هنوز کارگران و رانندگان این شرکت برای استفاده از بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور با مشکل روبه‌رو هستند.

علی اکبر عیوضی درگفت‌وگو با ایلنا گفت: سازمان تامین اجتماعی همچنان از قبول احکام کارگرانی که به‌کمک قانون مشاغل سخت و زیان آور از شرکت واحد بازنشسته شده‌اند خودداری می‌کند و به دنبال ابلاغ آیین‌نامه جدید مشاغل سخت و زیان آور سازمان تامین اجتماعی با این استدلال که کارگران شرکت واحد در موسسات دولتی مشغول کار هستند با بازنشستگی پیش از موعد کارگران شرکت واحد موافقت نکرد.

به‌گفته عیوضی ممانعت سازمان تامین اجتماعی از به اجرادرآمدن قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور در شرکت واحد در حالی است که تا بیش از این رانندگان و کارگران بسیاری به کمک این قانون بازنشسته شده‌اند.

وی یادآور شد: درشرکت واحد مشاغل بسیاری هم به جهت محیط کار و هم به جهت ماهیت کار از نظر قانون، سخت و زیان آور تشخیص داده شده‌اند.

این عضوکانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان تهران با یادآوری اینکه سال گذشته جمعی ازاعضای شورای اسلامی کار شرکت واحد در اعتراض به این اقدام سازمان تامین اجتماعی مقابل شعب سازمان تجمع کردند،گفت: با وجود وعده‌های مسوولان سازمان و ارائه مدارک و مستندات قانونی هنوز این مشکل حل نشده است.

عیوضی با بیان اینکه باید موضوع پیش آمده باید به صورت قانونی و برای همیشه حل و فصل شود، افزود: چنانچه سازمان نسبت به حل ماجرا اقدامی نکند کارگران شرکت واحد در وقت خود اعتراض خواهندکرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید