خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۹ ساعت ۸:۴۱:۰۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تحصن و اعتصاب ده ها روزنامه نگار ایرانی در پاریس

تحصن و اعتصاب ده ها روزنامه نگار ایرانی در پاریس

خبرگزاری هرانا – جمعی از روزنامه نگاران ایرانی ساکن پاریس با انتشارفراخوانی خواستاربرگزاری یک تحصن اعتراضی علیه اعدام ها در جمهوری اسلامی ایران گردیدند.

به گزارش رادیو فرانسه، روزنامه نگاران دربیانیه ی خود درباره ی آغاز تحصن از جمله می نویسند: با انتشارخبرتلخ و ناباورانه اعدام فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی، علی حیدریان، شیرین علم هولی، مهدی اسلامیان در ایران که به گفته آگاهان و فعالان دلسوز، بدور از انصاف و درعدم رعایت استاندارد های حقوق بشر، درداخل کشور موج تازه ای از نارضایتی را دربین مردم رقم زد، ما جمعی ازفعالان سیاسی – مدنی از طیف های مختلف فکری که در ماه های اخیر و پس ازرویدادهای انتخابات مجبور به جلای وطن شده ایم، ضمن حمایت ازمبارزات حق طلبانه و آزادی خواهانه مردم ایران و محکومیت رفتارهای نسنجیده و ضد بشری حاکمیت، بار دیگر درهمدردی با خانواده های زندانیان سیاسی و جانباختگان اعدام های نوزده اردی بهشت و همراهی با جنبش سبز مردم ایران، قصد داریم در حرکتی مدنی، اعتراض خود را نسبت به ادامه روند ناعادلانه قضائی در داخل کشور اعلام کرده و همگان را نسبت به شرایط حاکم بر میهنمان ، آگاه سازیم . از این روما جمعی ازایرانیان مقیم فرانسه در راه انجام وظیفه انسانی و مدنی خود در خارج از کشور، در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخه نوزده، بیست و بیست ویکم ماه می با حضوردرمیدان حقوق بشر( تروکادرو) اقدام به تحصن به مدت سه روزخواهیم کرد تا صدای همدردی و همدلی و همراهی خودمان را به هموطنانمان در ایران برسانیم .

این بیانیه را بیش از سی تن از ایرانیان ساکن پاریس امضاء کرده اند. درپایان بیانیه امضاءکنند گان از ایرانیان مقیم پاریس خواسته اند تا در این اقدام اعتراضی علیه خشونت و اعدام علیه شهروندان ایران در داخل کشور شرکت نمایند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید