خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس برای بد حجابی نیز احضار میشوند

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس برای بد حجابی نیز احضار میشوند

خبرگزاری هرانا – معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در خصوص مبارزه با بدحجابی در این دانشگاه گفت: طرح مبارزه با بدحجابی در این دانشگاه اجرا می شود اما به دلیل رعایت حجاب و عفاف تنها تعداد معدودی از دانشجویان به کمیته انضباطی فراخوانده شده اند.

محمد حسین یادگاری با اشاره به تهمیدات ویژه دانشگاه تربیت مدرس در خصوص مبارزه با بدحجابی به مهر گفت: در صورت احراز مصادیق بدحجابی در این دانشگاه، بدحجابان به کمیته انضباطی ارجاع و با آنها برخورد لازم خواهد شد.

وی ادامه داد: دانشگاه تربیت مدرس یکی از دانشگاه هایی است که در این راستا نسبت به بقیه دانشگاه ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد البته در صورت احراز مصادیق بدحجابی اقدامات لازم انجام می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه طرح مبارزه با بدحجابی از حدود سه سال پیش در دستور کار این دانشگاه بوده است افزود: در قوانین دانشگاه تربیت مدرس این طرح وجود داشته است البته با توجه به این موضوع، مسئولان امر در این خصوص اقدامات لازم انجام را انجام داده اند و اکنون نیز طبق روال گذشته این موضوع در دانشگاه پیگیری می شود.

یادگاری با اشاره به اینکه عده کمی از دانشجویان تا کنون در این راستا به کمیته انضباطی ارجاع داده شده اند خاطرنشان کرد: ممکن است از بین ۶ هزار دانشجویی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند یک یا دو نفر در رابطه بدحجابی به کمیته انضباطی کشیده شده باشند اما با دادن تذکر و هم چنین ارائه کتاب “حجاب” شهید استاد مطهری به آنها تذکرات لازم داده شده و می شود.

شایان ذکر است که به تازگی و بر اساس طرحی که موسوم به “حجاب و عفاف” است، در اکثر دانشگاه های کشور برخورد های این چنینی با دانشجویان صورت می گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید