خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۹, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۸ ساعت ۱۷:۳۹:۲۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  خبرگزاری آفتاب نیوز فیلتر شد

خبرگزاری آفتاب نیوز فیلتر شد

خبرگزاری هرانا – خبرگزاری آفتاب نیوز، نزدیک به حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجددا فیلتر شد.

به گزارش کلمه، آفتاب نیوز در ۲۳ خرداد ۸۸ فیلتر شده بود و درآذرماه همان سال رفع فیلتر شد، با نزدیک شدن به سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم، مجددا فیلتر شد.

این خبرگزاری نزدیک به حسن روحانی از نزدیکان هاشمی رفسنجانی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ونماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و همچنین دکتر محمدباقر نوبخت است.

آفتاب‌نیوز ارگان غیر رسمی حزب اعتدال و توسعه است. حزب اعتدال و توسعه نیز نزدیک به هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

بعد از توافق‌نامه هسته‌ای سه‌جانبه تهران، آفتاب‌نیوز با انتشار اخبار و مقالاتی به انتقاد از مواضع هسته‌ای تهران پرداخت. احتمال می‌رود یکی از دلایل فیلتر شدن‌ این خبرگزاری نیز همین مسأله باشد.

این خبرگزاری با انتشار یادداشتی به قلم بابک دربیگی و همچنین انتشار سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی – که در آن از توافق‌نامه هسته‌ای تهران به شدت انتقاد شده است- نسبت به مواضع جدید هسته‌ای تهران، انتقاد کرده است.

هم چنین فیلتر شدن این خبرگزاری می‌تواند هشدار دیگری از سوی جریان‌های حامی دولت به هاشمی رفسنجانی باشد. زیرا خبرگزاری آفتاب‌نیوز علاوه‌بر پوشش کامل اخبارو دیدگاه‌های هاشمی رفسنجانی، ارتباط نزدیکی به افراد نزدیک به او داشته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید