خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  جعفر پناهی، با انتشار نامه ای از زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زد

جعفر پناهی، با انتشار نامه ای از زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زد

خبرگزاری هرانا – صبح روز سه شنبه مورخ ۲۸ اردی بهشت ماه، جعفر پناهی طی تماس با خانواده خبر از اعتصاب غذای خود داد

به گزارش تارنمای فرهنگساری پویا، جعفر پناهی نامه ای در همین خصوص را برای در اختیار گذاشتن رسانه ها (فقط داخلی) قرائت کرده است.

متن نامه ی مذکرو به شرح زیر است:

بعد از برخورد ناشایستی که شنبه شب (۸۹/۲/۲۵)در هجوم مامورین به داخل سلول ۵۶ اوین صورت گرفت و متعاقب آن به مدت یک ساعت و نیم، من و هم سلولی هایم را بدون لباس در بیرون و در هوایی سرد نگه داشتند.

صبح روز یکشنبه مرا به بازجویی بردند و متهم کردند که از داخل سلول فیلمبرداری کرده ام؛ که کذب محض است. و بعد تهدید کردند که تمامی اعضای خانواده ام را دستگیر و به اوین منتقل خواهند کرد و دخترم را به بازداشتگاهی ناامن در رجائی شهر خواهند فرستاد و با این حرف ها قدرت تجزیه و تحلیل را از من سلب کردند.

ازیکشنبه صبح(۸۹/۲/۲۶)تا کنون هیچ چیز نخورده ام و نیاشامیده ام و حال اعلام می کنم اگر موارد زیر تحقق نپذیرد، من به نخوردن و نیاشامیدن خود ادامه خواهم داد؛ چرا که نمی خواهم تبدیل به موش آزمایشگاهی شوم که هر لحظه مرا به اتهامات واهی تحت شکنجه و آزارهای روحی و روانی قرار دهند:

۱٫تماس و دیدار باخانواده ام و اطمینان کامل از سلامت آنها

۲٫حق داشتن وکیل بعد از ۷۷روز و مشورت با او

۳٫آزادی بدون قید و شرط تا تشکیل دادگاه و صدور حکم قطعی

در پایان،به سینمایی که به آن معتقدم قسم می خورم تا تحقق خواسته هایم دست از اعتصاب غذا برنمی دارم و تنها خواسته ام این است که جنازه مرا به خانواده ام تحویل دهند تا هر کجا که مایل اند دفن کنند.

جعفر پناهی – ۸۹/۲/۲۸ ساعت ۱۱ صبح

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید