خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ هجوم ماموران امنیتی به منزل دو شهروند بهایی قائمشهر و احضار ایشان

هرانا؛ هجوم ماموران امنیتی به منزل دو شهروند بهایی قائمشهر و احضار ایشان

خبرگزاری هرانا – نیروهای امینتی روز سه شنبه مورخ ۲۱ اردی بهشت ماه۱۳۸۹ به منزل دو تن از شهروندان بهائی ساکن قانم شهر به نام های چنگیز اولادی و پرویز اولادی مراجعه کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، هفت تن از ماموران وزارت با مراجعه به منزل پرویز اولادی پس از نشان دادن حکم تفتیش ، اقدام به بازرسی منزل کرده و کلیه کتب، جزوات، سی-دی و نوارهای کاست و تصاویر مربوط به آیین بهایی را ضبط کرده و کیس کامپیوتر را با خود بردند. در پایان بیش از یک ساعت تفتیش منزل، از خانم شهناز رنجبر خواستند تا روز بعد یعنی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۰ صبح به دفتر وزارت اطلاعات قانم شهر مراجعه نماید، که روز مقرّر قبل از ساعت ۱۰ تماس گرفته و تلفنی گفتند که خانم شهناز رنجبر (اولادی) روز شنبه ۲۵ اردیبهشت به دفتر وزارت اطلاعات قائم شهر مراجعه نمایند.

در حکمی بازرسی منزل آقای پرویز اولادی ذکر شده بود که خانم شهناز رنجیر “فعاّل فرقه ضاله بهائی” و “عضو موسسه مادران امروز” است و تبلیغ مرامی میکند!

موسسه‌ی مادران امروز (مام) موسسه ای غیرتجاری و رسمی است، که سال ۱۳۷۷ در زمینه‌ی توانمندسازی خانواده‌ها برای بهبود رابطه‌ی اعضای خانواده و بویژه با هدف توجه علمی به نیازهای کودکان و نوجوانان از طریق مادران، کارهای عملی خود را آغاز کرد و در مدارس با انجمن های والدین همکاری می کند.

همزمان با مراجعه به منزل آقای پرویز اولادی، پنج نفر دیگر از ماموران، به منزل آقای چنگیز اولادی نیز مراجعه کرده و در آنجا نیز بعد از نشان دادن حکم بازرسی ، کلیه اوراق و کتب و جزوات بهایی را برده و از آقای چنگیز اولادی درخواست کردند که روز شنبه ۲۵ اردیبهشت به وزرات اطلاعات شهرستان قائم شهر مراجعه نمایند.

در حکم بازرسی منزل آقای چنگیز اولادی اتهام ذکر شده “ساختن خانه بزرگ برای برگزاری جلسات بهائی ” و اتهام آقای چنگیز اولادی نیز بر اساس گفته ی ماموران وزارت اطلاعات داشتن ۵ شاکی خصوصی است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید