خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۶ ساعت ۱۳:۲۳:۳۳

    خانه  > سایر گروهها  >  نامه ی اعتراض اتحادیه کارگران پست کانادا به احمدی نژاد در خصوص محکومیت اعدام های اخیر

نامه ی اعتراض اتحادیه کارگران پست کانادا به احمدی نژاد در خصوص محکومیت اعدام های اخیر

جمعی از کارگران اتحادیه پست کانادا، در اعتراض به اعدام فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی دیگر به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران نامه نوشته اند.

 

به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران

آقای عزیز،

به نمایندگی از ۵۴ هزار عضو اتحادیه کارگران پست در سراسر کانادا اعدام فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی دیگر را توسط جمهوری اسلامی ایران قویا محکوم می کنم.

جمهوری اسلامی ایران، کارگر آموزش و پرورش، معلم و فعال حقوق بشر، فرزاد کمانگر، و چهار زندانی سیاسی دیگر را در مه ۲۰۱۰ اعدام کرده است. طبق آخرین گزارشات، آقای فرزاد کمانگر، آقای علی حیدریان، آقای فرهاد وکیلی، خانم شیرین علم هولی و آقای مهدی اسلامیان همگی در یک روز اعدام شده اند. نه وکلا و نه خانواده های این زندانیان از از اعدامها آنها با خبر شده بودند.

اتحادیه کارگران پست کانادا این حملات مداوم علیه حقوق کارگری و انسانی در ایران را محکوم میکند. ما خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی، و کارگران و دانشجویان در بند هستیم.

اتحادیه کارگران پست کانادا از دولت ایران می خواهد که حقوق کارگری و انسانی، ازجمله آزادی بیان و ابراز وجود و نیز حق تشکل، تجمع و اعتراض، را کاملا محترم شمرد. ما از جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که تعقیب و اذیت و آزار فعالین کارگری و حقوق انسانی و سازمانهای سیاسی و عدالت اجتماعی را متوقف کند و مانع فعالیتهای آنان نگردد. هیچ کس نباید نباید بخاطر انجام ابتدایی ترین حقوق انسانی خود مورد اذیت و آزار، حبس و خشونت قرار بگیرد. شکنجه و اعدام باید فورا متوقف گردد.

دنیس لیمیلین.

رئیس کشوری، اتحادیه کارگران پست کانادا

۱۳ مه

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید