خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۶ ساعت ۱۱:۴۶:۱۹

    خانه  > زنان  >  محکومیت شادی صدر و محبوبه عباسقلی‌زاده به حبس و شلاق

محکومیت شادی صدر و محبوبه عباسقلی‌زاده به حبس و شلاق

خبرگزاری هرانا – شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب شادی صدر را ۶ سال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق و محبوبه عباسقلس زاده را به ۲ سال و شش ماه حبس تعزیری و تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرده است.

محمد مصطفایی وکیل این دو تن از فعالان زنان، در گفتگو با ایلنا از برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات شادی صدر و محبوبه عباسقلی در روز ۱۸ اردی بهشت ماه و صدور حکم برای ایشان خبر داد.

وی با بیان اینکه شادی صدر و محبوبه عباسقلی درخارج از کشور به سر می‌برند، اعلام کرد که این دادگاه بدون حضور آنها برگزار شد.

به گفته وی اتهامات این دو نفر عبارت بود از: اقدام علیه امنیت کشور از طریق اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت عمومی، اخلال در نظم عمومی و تمرد در برابر مامورین.

وکیل شادی صدر از حکم ۵ سال حبس تعزیری به جهت اقدام علیه امنیت کشور و یکسال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق به جهت اخلال در نظم عمومی و تمرد در برابر ماموران دولت خبر داد.

وی افزود: محبوبه عباسقلی‌زاده هم به جهت اقدام علیه امنیت کشور به ۲ سال حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعزیری و تحمل ۳۰ ضربه شلاق جهت اخلال در نظم عمومی محکوم شده است.

مصطفایی با بیان اینکه این حکم امروز در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به وی ابلاغ شده است، افزود: بنده ۲۰ روز مهلت دارم که اعتراضم را به دادگاه ابلاغ کنم که به دلیل سنگینی احکام صادره، حتما اعتراضم را اعلام خواهم کرد.

به گفته محمد مصطفایی، دستگیری ۳۳ نفر از فعالان زن در روز ۱۳ اسفندسال ۸۵ علت صدور این احکام بوده است. البته برخی از این افراد تبرئه شده و برخی دیگر نیز احکام تعلیقی داشته‌اند. ولی احکام صادره برای صدر و عباسقلی‌زاده از سنگین‌ترین احکام بوده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید