خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۹, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۵ ساعت ۲۳:۲۶:۱۸

    خانه  > سایر گروهها  >  گروهی از فعالان سیاسی مدنی: نماینده سازمان ملل به ایران سفر کند

گروهی از فعالان سیاسی مدنی: نماینده سازمان ملل به ایران سفر کند

گروهی از فعالان سیاسی و مدنی در نامه‌ای، از ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستند تا هر چه سریع‌تر گزارشگران ویژه این سازمان را به ایران اعزام کند.

امضاکنندگان این نامه اعلام کرده‌اند با توجه به اعلام آمادگی ایران برای پذیرش گزارشگران ویژه سازمان ملل، در «اولین فرصت ممکن» این گزارشگران به تهران اعزام شوند.

این درخواست چند روز پس آنکه محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران، از آمادگی جمهوری اسلامی برای استقبال از نماینده سازمان ملل در سفر به تهران خبر داد، مطرح می‌شود.

خانم پیلای اعلام کرده که سال آینده میلادی به تهران سفر خواهد کرد.

در بخشی از نامه هشت فعال سیاسی و حقوق بشر آمده که نماینده سازمان ملل در سفر به ایران، در مورد «بازداشت‌های خودسرانه»، «اعدام‌های فراقانونی» و «شکنجه» زندانیان تحقیق کند.

تحقیق در مورد صدور احکام اعدام برای گروهی از معترضان به نتیجه انتخابات، صدور احکام سنگین برای بازداشت‌شدگان حوادث اخیر و ادامه بازداشت غیرقانونی برخی افراد، از دیگر خواسته‌های این فعالان سیاسی و مدنی از ناوی پیلای است.

این نامه را شیرین عبادی، مهرانگیز کار، عبدالعلی بازرگان، مسعود بهنود، محسن کدیور، عطاءالله مهاجرانی، فرخ نگهدار و حسن یوسفی اشکوری امضا کرده‌اند.

آنها در نامه خود هشدار داده‌اند: «چنانچه بازدید گزارشگران از ایران هرچه زودتر انجام شود، آنگاه ممکن است مصیبت‌های کمتری را شاهد باشیم»

 

 

منبع: رادیو زمانه

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید