خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۵ ساعت ۱۱:۵۳:۴۲

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامه ی جمعی از معلمین و فعالین سیاسی به سازمان جهانی کار در راستای اعتراض به اعدامیان نوزده اردی بهشت

هرانا؛ نامه ی جمعی از معلمین و فعالین سیاسی به سازمان جهانی کار در راستای اعتراض به اعدامیان نوزده اردی بهشت

جمعی از معلمین و فعالین سیاسی در خارج کشور در اعتراض به اعدام های نوزده اردی بهشت، به فرد ون لیوون، رئیس امنیت سازمان جهانی کار، نامه نوشته و خواستار اخراج جمهوری اسلامی از آی. ال. او شدند.

آقای فرد ون لیوون عزیز،

همان طور که اطلاع دارید، روز یکشنبه ۹ می، فرزاد کمانگر، معلم و فعال اپوزسیون شناخته شده ایرانی به همراه چهار فعال سیاسی دیگر به نام خانم شیرین علم هولی و آقایان علی حیدریان ، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان در تهران اعدام شد. بدنبال اعلام خبر اعدام این پنج فعال سیاسی و صنفی، موجی از اعتراض به این اقدام غیر انسانی جمهوری اسلامی در داخل و خارج از ایران از سوی ایرانیان و سازمانها ونهادهای بین الملللی براه افتاده است.

فرزاد کمانگر درحالی اعدام شدکه بنا به گفته وکیل او آقای بهرامیان مراحل قضایی رسیدگی به پرونده او کامل نشده بود.

قتل فرزاد کمانگر علی رغم اعتراضات مکرر مجامع بین المللی از جمله خود شما به نمایندگی از جانب سازمان آموزش بین الملل، شورای عمومی کنگره اتحادیه های کارگری در سه سال گذشته و در ادامه تشدید فشار و سرکوبهای جمهوری اسلامی ایران علیه فعالین صنفی و اجتماعی طی یکسال اخیر اتفاق افتاده است.

روشن است حکومت ایران برای مرعوب کردن مردمی که از تابستان گذشته در اعتراض به خیابانها آمده اند، دستگیری، شکنجه، زندان، و اعدام معلمان و فعالین کارگری وسایر معترضین را درماههای اخیرشدت بخشیده است.

اکنون در میان معلمان ، فعالین کارگری و مردم ایران این نگرانی واقعی وجود دارد که این جنایت در مورد سایر زندانیان سیاسی اعمال شود (برای نمونه توجه شما را به مورد آقای عبدالرضا قنبری معلمی که در روز دوشنبه ۱۴ دی ماه ۸۸ در پاکدشت دستگیر شده و به اتهام ارتباط داشتن با سازمان های اپوزسیون ایرانی به اعدام محکوم شده است، جلب میکنیم).

برای منصرف کردن جمهوری اسلامی از شروع مجدد اعدام زندانیان سیاسی، باید اعتراضات شدید و همه جانبه ای را برعلیه اعدام ها ی اخیر و سرکوبهای وحشیانه ای که حکومت ایران در مورد مخالفین خود اعمال می کند، در داخل وخارج از ایران سازماندهی کرد. سازمان ها و نهادهای جهانی مدافع حقوق انسانی و فعالیت های اتحادیه ای میتوانند و باید در اعتراض به این جنایت و جلوگیری از تکرار آن اقدامات موثری را تدارک ببینند.

ما ضمن تشکر از حمایت و اقداماتی که در تمام این مدت از فرزاد کمانگر و سایر معلمان در ایران انجام داده اید، به عنوان عاجل ترین اقدام، از شما تقاضا میکنیم، فراخوان اعتراض به این اعدام ها را در برابر سفارت ها و نمایندگی های ایران به اعضائ خود بدهید.

همچنین از شما به عنوان عضو موثری در شورای عمومی کنگره اتحادیه های کارگری، می خواهیم از خواست ما برای اخراج جمهوری اسلامی از آی. ال. او حمایت کنید.

با تشکر
جمعی از معلمین و فعالین سیاسی در خارج کشور

شهلا دانشفر
معلم درتهران بین سالهای ۱۳۵۵ تا ۱۳۶۰- فعال سیاسی
shahla_daneshfar@yahoo.com

محسن ابراهیمی
معلم در تبریز بین سالهای ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۸ – فعال سیاسی
ebrahimi1917@gmail.com

ستاره صبور
فعال سیاسی – وبلاگ نویس
cargarbedar@yahoo.com

بهمن ذاکرنژاد
فعال جنبش معلمان- فعال سیاسی
Bahmanzaker@gmail.com

 

منبع :هرانا

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید