خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۵ ساعت ۸:۲۰:۴۳

    خانه  > زنان  >  اشد مجازات برای افراد بدحجاب در طرح عفاف‌و‌حجاب اعمال شود

اشد مجازات برای افراد بدحجاب در طرح عفاف‌و‌حجاب اعمال شود

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: باید در راستای طرح حجاب و عفاف با افراد لجوج و معاند در امر حجاب برخورد شدید شود.

پروین احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام اینکه ظهور و بروز بدحجابی در جامعه به سه‌دسته تقسیم می شود تاکید کرد: گروهی با لجاجت و عناد ورزیدن و گروهی به طور ساماندهی شده موظف‌اند ضمن دریافت پول و با برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین‌شده، مسیرهایی را درطول روز در شهر طی کنند تا معضل بدحجابی را در جامعه نهادینه کنند.

او با اشاره به گروه سومی که از روی جهل بدحجاب هستند افزود: گاهی لباس مناسب برای برخی از افراد در بازار پیدا نمی‌شود و لباس های نامناسب قیمت کمتری دارند که زنان نیز مجبور می‌شوند که این لباس‌ها را تهیه کرده و از آن استفاده کنند.

او با اشاره به لزوم انجام کار فرهنگی برای کسانی که تبعیت کورکورانه و از روی عادت دارند ادامه داد: باید لباس‌هایی که در شان یک جامعه مذهبی است ،با قیمت‌های ارزان و طرح‌های مناسب در بازار وجود داشته باشد که غیر از آن دسته لجوج، مابقی افراد که از روی غفلت از این گونه لباس‌ها استفاده می‌کنند ، در مسیر اصلی قرار گیرند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای‌شهر تهران حجاب را یک حق فردی و اجتماعی دانست و عنوان کرد: رعایت حجاب‌و‌عفاف از یکدیگر تفکیک‌ناپذیر نبوده و با رعایت این اصول، آرامش، امنیت، رشد و سازندگی در جامعه به وجود می‌آید .

او طرح حجاب‌وعفاف را مربوط به مردان نیز دانست و ادامه داد: مرد و زن وقتی وارد اجتماع می‌شوند باید جنبه‌های انسانی، روحی و معنوی خود را به جامعه عرضه کنند‌، نه بعد جسمانی‌شان را، چرا که عرضه شدن جسم در جامعه ،برای کشور خطرناک است .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به افرادی که از روی عناد، به دنبال حریم شکنی هستند ادامه داد: برای این گونه افراد ملاحظات فرهنگی بی‌اثر است و باید به شدت با آنها برخورد شود.

احمدی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا در جریان اجرای طرح حجاب و عفاف، جوانان جامعه از دین و ارزش‌های آن دل‌زده نمی‌شوند گفت: قرار نیست خشک و تر در جریان این طرح بسوزد بلکه با شناسایی متخلفین، این طرح دنبال می‌شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید