خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۰ دی ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۰ ساعت ۱۶:۳۲:۴۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تایید حکم دو سال زندان برای مسعود لدنی فعال ملی- مذهبی

تایید حکم دو سال زندان برای مسعود لدنی فعال ملی- مذهبی

خبرگزاری هرانا – مسعود لدنی فعال ملی مذهبی به اتهام تشکیک در سلامت انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و به استناد گزارش اطلاعات استان خوزستان به دوسال زندان تعزیری محکوم شد.

به گزارش جرس، شعبه سیزده دادگاه تجدید نظر استان خوزستان به قضاوت قاضی ناصر حجاریان و ماجد چنانی، مسعود لدنی از فعالان ملی مذهبی و از اعضای جمعیت توسعه سیاسی و فرهنگی استان خوزستان به دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بر طبق حکم صادره  لدنی به دلیل “تشکیک در سلامت انتخابات، برگزاری جلسات و تبادل عقاید و نظرات، بازتاب بازدداشت وی به عنوان فعال ملی مذهبی در رسانه های خارجی” مستحق دو سال حبس تشخیص داده شده است.

پیش از این بر طبق حکم صادره توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب اهواز، مسعود لدنی و همسر وی پروین کهزادی، به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به ترتیب به دوسال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده‌ بودند.

در حکم دادگاه اولیه، مسعود لدنی به راه‌اندازی «جمعیت توسعه سیاسی فرهنگی خوزستان» بر پایه عدم اعتقاد به ولایت فقیه و جدایی دین از حکومت با «خط مشی براندازی نرم» متهم شده بود.

پروین کهزادی نیز متهم است که با علم به این موارد عضویت این تشکل را شده است. هم‌چنین در این حکم به علت شرایط اجتماعی و با توجه به اینکه خانم کهزادی فرزند کوچک دارند حکم او به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمده است. پروین کهزادی از فعالان جنبش زنان است.

پیش از این نیز در آستانه ٢٢خرداد ۸۹ تعدادی از اعضای «جمعیت توسعه سیاسی فرهنگی خوزستان» توسط ستاد خبری اهواز احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند. در حکم دادگاه تجدید نظر به اظهارات این افراد در هنگام بازداشت به عنوان مدرک مورد استناد اشاره شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید