خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازداشت سه شهروند بهایی در ارومیه

بازداشت سه شهروند بهایی در ارومیه

خبرگزاری هرانا – شیوا کریمی، حمیرا پرویزی و نوید مرغی، سه تن از شهروندان بهایی ساکن ارومیه روز سه شنبه هفتم دی ماه بازداشت شده اند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، روز سه شنبه ۷ دی ماه، ماموران امنیتی با یورش به منازل ۵ خانواده بهایی پس از تفتیش و توقیف برخی وسایل، شیوا کریمی، حمیرا پرویزی و نوید مرغی را بازداشت کردند.

گفتنی است در هفته های اخیر، فشارهای امنیتی بر روی شهروندان بهایی در شهرهای مختلف کشور شدت گرفته است. در همین راستا، از ابتدای دی ماه تا کنون، مهین تاج روحانی، رویا قنبری در ساری و ادیب حق پژوه در شیراز، پس از تفتیش منازلشان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و شعله طائف، شهروند بهایی ساکن سمنان، جهت اجرای حکم یک سال حبس تعزیری فراخوانده شد.

انیسا صفاریان، دانشجوی بهایی اخراجی دانشگاه علم و صنعت در بابلسر، نیز پس از تفیش منزل و توقیف وسایل شخصی اش، توسط ماموران امنیتی بازداشت شد که تا کنون تنها یک بار موفق به تماس تلفنی با خانواده اش شده است.

این در حالی است که صرف نظر از آزار و اذیت و بازداشت شهروندان بهایی توسط ماموران امنیتی و صدور احکام حبس برای آنان توسط دستگاه قضایی، در سال های پس از انقلاب، تعداد زیادی از شهروندان بهایی در زندان های شهرهای مختلف کشور به سر می برند و یا با مصادره و تخریب منازل و آتش سوزی عمدی در محل کار مواجه شده اند و جوانان بهایی نیز از حق تحصیل محروم هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید