خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ احضار یک شهروند بهایی به اداره اطلاعات

هرانا؛ احضار یک شهروند بهایی به اداره اطلاعات

خبرگزاری هرانا – روزشنبه ۴ دی ماه ۸۹ ماموران امنیتی با در دست داشتن برگه‌ای اقدام به تفتیش منزل یک شهروند بهایی ساکن ساری نموده و سپس با تعهد وی را به اداره اطلاعات احضار می‌کنند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، روز یک شنبه ۲۸ آذرماه ۸۹ از اداره اطلاعات ساری با منزل مهین تاج روحانی شهروند بهایی شهر مزبور تماس گرفته و از نامبرده خواسته می‌شود به دلیل عدم وجود سیم کارت موبایل به ستاد خبری اطلاعات جهت پاسخگویی به پاره‌ای سوالات مراجعه کنند.

با توجه به اینکه موبایل مذکور دارای سند بوده و احضار هم بطور شفاهی صورت گرفته، این شهروند بهایی به اداره اطلاعات مراجعه نمی‌کند ولی ظهر‌ همان روزمجددا از اداره اطلاعات با منزل ایشان تماس تلفنی گرفته می‌شود و خانم روحانی و همسر ایشان (آقای موفقی) تهدید می‌شوند.

در پی این تهدید صبح روز شنبه ۴ دی ماه ۸۹ ماموران امنیتی با در دست داشتن برگه‌ای تحت عنوان «حکم بازرسی و احضار خانم روحانی» وارد منزل ایشان شده که پس از تفتیش منزل و ضبط کامپیو‌تر و بعضی وسایل شخصی و مذهبی، با اجبار از نامبرده تعهد می‌گیرند که در روز چهار شنبه ۸ دی ماه خود را به اداره اطلاعات ساری معرفی کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید