خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۸ دی ۱۳۸۹, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۸ ساعت ۱۹:۴۷:۴۶

    خانه  > زندانیان  >  سه هفته بی خبری مطلق از فرزاد اسلامی و فشار بازجویان به وی برای اعترافات دروغین

سه هفته بی خبری مطلق از فرزاد اسلامی و فشار بازجویان به وی برای اعترافات دروغین

خبرگزاری هرانا – فرزاد اسلامی دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکز و دبیر سابق تشکیلات کانون دانشجویان مسلمان دانشگاه آزاد، شامگاه ۱۳ آذرماه به همراه اسماعیل سلمان پور فعال دانشجویی سابق دانشگاه امیرکبیر توسط نیروهای بسیج بازداشت شد.

گزارشات ارسالی به دانشجونیوز حاکی است این دو دانشجو در پایگاه بسیج شدیداً مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و سپس به بند ۲-الف متعلق به اطلاعات سپاه در زندان اوین منتقل شدند. اسماعیل سلمان پور پس از دو هفته به قید وثیقه آزاد شد اما فرزاد اسلامی با گذشت ۲۴ روز از بازداشتش همچنان در سلول انفرادی ۲-الف زندانی است و تحت فشار بازجویان برای پذیرش اتهامات واهی قرار دارد. گزارشات از ضرب و شتم شدید این فعال دانشجویی در زندان حکایت دارد.

قرار بازداشت این دانشجو نیز که ۴ شنبه این هفته به پایان می رسید با درخواست بازجویان به مدت ۵ روز دیگر تمدید شده است این فعال دانشجویی دانشگاه آزاد تهران مرکز پس از تحمل دو ترم محرومیت از تحصیل، از دانشگاه ازاد تهران مرکز به دانشگاه آزاد الیگودرز و سپس قم تبعید شد و در ترم جاری در قم مشغول تحصیل بود فرزاد اسلامی پیش از این به اتهام تبلیغ علیه نظام در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید