خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۷ دی ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۷ ساعت ۲۱:۵۲:۳۷

    خانه  > سایر گروهها  >  مجمع فیلمسازان سینمای ایران خواستار تبرئه پناهی و رسول اف شد

مجمع فیلمسازان سینمای ایران خواستار تبرئه پناهی و رسول اف شد

گروهی از سینماگران عضو مجمع فیلمسازان سینمای ایران با نگارش نامه ای به رئیس قوه قضائیه خواهان رسیدگی به وضعیت این دو سینماگر سرشناس و صدور حکم برائت برای آنها شدند.

در این نامه مجمع فیلمسازان تذکر داده اند که خبر محکومیت این دو کارگردان سینمای ایران در دادگاه بدوی “موجی از بهت و حیرت” در میان اعضای مجمع فیلم سازان سینمای ایران بوجود آورد. این مجمع علت حیرت دست اندر کاران سینما در ایران را “افتخارات” بسیاری ذکر کرده است که این دو سینماگر برای فرهنگ، هنر و سینمای ایران به ارمغان آورده اند.

به عقیده امضاء کنندگان این نامه، وجود چنین سابقه درخشانی “قطعاً می تواند موجبات رای برائت ایشان را فراهم کند”.

افراد امضاء کننده این اطلاعیه که به نام “شورای مرکزی مجمع فیلمسازان سینمای ایران” منتشر شده است مراتب تاسف خود را از رای صادره نسبت به این دو فیلمساز ابراز کرده و خواستار تبرئه آنها شده اند.

باید اضافه کرد که در پی گسترش اعتراضات علیه احکام صادر شده برای این دو فیلم ساز ایرانی، عصر دیروز گروهی از فیلمسازان بوسنیائی در مقابل سفارت ایران در “سارایه وو” اجتماع کرده و احکام صادره علیه این دو فیلم ساز ایرانی را محکوم کردند.

به گزارش خبر گزاری فرانسه در مراسم دیشب که در سرمای شدید برگزار شد بیش از پنجاه سینماگر سرشناس به تماشای یکی از فیلم های جعفر پناهی نشستند که بطور سمبلیکی بر دیوار بزرگ دانشگاه حقوق که درست در مقابل سفارت ایران قرار دارد، به نمایش در آمد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید