خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار محمد کیانوش راد به وزارت اطلاعات

احضار محمد کیانوش راد به وزارت اطلاعات

خبرگزاری هرانا – یک ماه پس از بازداشت ساجده کیانوش راد، محمد کیانوش راد پدر این اصلاح طلب جوان نیز به وزارت اطلاعات احضار شد.

به گزارش نوروز، دختر کیانوش در تاریخ ۷/۹/۱۳۸۹ طی هجوم نیروهای امنیتی به منزلش تا کنون در بازداشت در سلول انفرادی به سر می برد و علی رغم پی گیری های انجام شده جز یک تماس تلفنی هیچ گونه تماس و یا ملاقاتی با خانواده اش نداشته است و علت بازداشت وی نیز به خانواده اطلاع داده نشده است، و حالا پدر وی جهت پاره ای توضیحات به اطلاعات فراخوانده شده است.
دکتر محمد کیانوش راد نیز در پی یورش سال گذشته نیروهای امنیتی به مراسم دعای کمیل در منزل یکی از بستگان یکی از زندانیان سیاسی به همراه همسر و فرزندش دستگیر شده و دو ماه را در انفرادی و عمومی زندان سپری کرده بود، در جریان احضارش از او خواسته شده که از هرگونه ارتباط با آقایان خاتمی، موسوی و کروبی خودداری نماید و در غیراین صورت عواقب آن را که بازداشت مجدد خواهد بود، انتظار داشته باشد. دکتر کیانوش راد نیز با تأکید بر مواضع اصلاح طلبانه خود و رد تحلیل های ارائه شده توسط نیروهای امنیتی در مورد حوادث پس از انتخابات، از این که فعالیت های دخترش و سایر هم فکران او در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده است دفاع کرده و خواستار آزادی هر چه سریع تر فرزند خویش گردیده است و اعلام کرده که آمادگی هرگونه برخورد از سوی قوه قضائیه و مأموران امنیتی را داشته و دارد زیرا کلیه فعالیت های خود را در چارچوب قانون می داند و هم چنان بر مواضع خویش تأکید می نماید و به مأموران امنیتی گفته که راه و شیوه ای را که وزارت اطلاعات و دستگاه قضائی در برخورد با فعالان سیاسی و منتقدان سیاست های حاکم در پیش گرفته اند راه غلطی است که منجر به تداوم بحران کنونی خواهد شد.
محمد کیانوش راد هم چنین به مأموران امنیتی یادآور شده که تنها راه خروج از بحران کنونی اصلاح نگاه امنیتی وزرات اطلاعات و دولت کنونی به مخالفان سیاسی می باشد.
لازم به ذکر است اخیرا به دنبال دستگیری فعالان سیاسی و مدنی و جوانان اصلاح طلب اعضای خانواده هایشان هم احضار، بازجویی و تهدید می شوند که هیچ گونه اطلاع رسانی از طریق نامه دلنوشته ملاقات و مصاحبه نداشته باشند که این مسئله با بی توجهی خانواده روبرو شده است که اطلاع رسانی و پی گیری وضعیت عزیزانشان را حق طبیعی خود می دانند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید