خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۷ دی ۱۳۸۹, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۷ ساعت ۴:۴۰:۲۶

    خانه  > اعدام  >  هرانا؛ علی صارمی و علی اکبر سیادت اعدام شدند

هرانا؛ علی صارمی و علی اکبر سیادت اعدام شدند

خبرگزاری هرانا -علی صارمی و علی اکبر سیادت دو زندانی سیاسی و امنیتی بامداد امروز در زندان اوین اعدام شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، بامداد امروز سه شنبه ۷ دی ماه سال ۸۹  علی صارمی که به دلیل عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران به محاربه متهم شده بود به همراه یک زندانی امنیتی دیگر به نام علی اکبر سیادت به اتهام جاسوسی برای دولت اسرائیل؛ در زندان اوین اعدام شدند.

علی صارمی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ اولین باز در سال ۱۳۶۱ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق بازداشت و به سه سال حبس تعزیری به مدت ۵ سال تعلیق محکوم شد.

نامبرده مجددا در سال ۶۸ به همین اتهام دستگیر و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد که پس از اعتراض در دیوان به ده سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی سپس در سال ۸۴ به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش سال حبس محکوم که  این حکم در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تقلیل یافت.

علی صارمی سر انجام در شهریور ۸۶ به دلیل شرکت در مراسم یاد بود جانباختگان ۶۷ در خاوران و انجام سخنرانی در آن مراسم، دستگیر و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

این در حالی است که جعفری دولت آبادی داستان عمومی و انقلاب تهران پس از اعتراضات به نتیجه انتخابات وی را از بازداشت شدگان پس از انتخابات معرفی کرد.

هم چنین علی اکبر سیادت، زندانی امنیتی که چندی پیش دادستان تهران بدون اعلام هویت وی صدور حکم اعدامش را در رسانه ها اعلام کرد نیز در مهر ماه ۸۷ بازداشت و پس از چندی به اتهام جاسوسی برای دولت اسرائیل به اعدام محکوم می شود.

پرونده علی صارمی ، زندانی سیاسی اعدام شده به روایت خود (فایل صوتی)

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید