خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۶ دی ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۶ ساعت ۱۴:۲۸:۴۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نسرین ستوده به ۵ روز حبس تعزیری محکوم شد

نسرین ستوده به ۵ روز حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – هرچند مقرر شده بود که امروز دوشنبه، ۶درماه، قرار بود دادگاه نسرین ستوده به صورت علنی در شعبه ۲۶دادگاه انقلاب برگزار شود، اما جلسه دادگاه با توجه به ایراد شکلی نسرین ستوده و وکیلش به نحوه اداره جلسه مختل شد و قاضی پیرعباسی، رئیس دادگاه نسرین ستوده را به ۵ روز حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش تغییر برای برابری، به گفته وکیل نسرین ستوده، آوردن دوربین فیلم برداری به جلسه دادگاه بدون اینکه هویت نهاد فیلمبرداری کننده روشن باشد و و اخراج یکی از وکلای بنام که در جلسه دادگاه حاضر شده بود، موجب اعتراض خانم ستوده و وی شد. به گفته همسر نسرین ستوده، اعتراض نسرین باعث شد قاضی پیرعباس خانم ستوده را به ۵ روز حبس تعزیری محکوم کند.

مهنار پراکند، وکیل نسرین ستوده، درباره اتهام وارده به موکلش گفت: عنوانی اعلام نکردند ولی تبصره خاصی که به آن اشاره شده عنوان “تظاهر به بی‌حجابی” دارد و ما به دلیل نوع اتهام اعلام شده نظر به عدم صلاحیت دادگاه داشتیم که این موضوع را با ذکر دلایل اعلام کردیم .

لازم به ذکر است که پیش از این نسرین ستوده، در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی پیرعباسی، به اتهامات «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر» محاکمه شده بود و دادگاه روز ۶ ام دی ماه بر اساس اتهام جدید وی “تظاهر به بی حجابی” تشکیل شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید