خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۶ دی ۱۳۸۹, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۰۶ ساعت ۷:۴۳:۴۵

    خانه  > سایر گروهها  >  وقوع ۸۰ حریق در جنگل‌های گیلان طی هشت ماه

وقوع ۸۰ حریق در جنگل‌های گیلان طی هشت ماه

خبرگزاری هرانا – مدیر کل منابع طبیعی گیلان از وقوع ۸۰ فقره حریق در مناطق مختلف جنگلی این استان در آذر ماه امسال خبر داد.

به گزارش فارس، رحمت‌الله رحمانی عصر یکشنبه در جلسه ستاد حوادث غیرمترقبه اداره کل منابع طبیعی استان با اشاره به وضعیت آتش‌سوزی‌های مناطق جنگلی گیلان اظهار داشت: با توجه به افزایش دما و وزش بادگرم و عدم بارش باران وقوع حریق در عرصه‌های جنگلی که دارای خاشاک و خاک برگ است، موجب کاهش شدید رطوبت نسبی هوا و خشکی بیش از حد شده بود.

رحمانی مدعی شده است که در بررسی‌های اولیه نوع حریق به صورت سطحی بود و به درختان منطقه آسیب جدی وارد نیامد و تنها تعداد محدودی از درختان خشک و پوسیده که توان مقاومت در مقابل آتش را نداشتند از بین رفتند.

وی همچنین بررسی درباره عوامل بروز حریق و میزان دقیق خسارات را در اولویت کاری اداره کل منابع طبیعی عنوان کرد.

مدیر کل منابع طبیعی گیلان با اشاره به میزان تعداد حریق در مناطق جنگلی استان خاطرنشان کرد: در آذر ماه امسال حدود ۸۰ فقره حریق در نقاط مختلف گیلان رخ داد که با توجه به موقعیت بحرانی مناطق جنگلی نیروهای منابع طبیعی در آماده باش بودند.

وی تشکیل تیم‌های منظم اطفای حریق را از جمله اقدام‌ها عنوان کرد و افزود: این نیروها متشکل از افراد متخصص، با تجربه و تجهیز امکانات لازم در حد توان هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید